Ο Κλοπ... τά 'χασε στο 5-5 με τον Οριγκί! (vid)

Ο Γιούργκεν Κλοπ έγινε... ένας από εμάς στο «Άνφιλντ» όταν στο 95ο λεπτό της αναμέτρησης με την Άρσεναλ για τον 4ο γύρο του Λιγκ Καπ ο Οριγκί με ανάποδο σουτ έγραψε το τελικό 5-5 της κανονικής διάρκειας για να οδηγήσει το ματς στα πέναλτι!

Ο Γερμανός τεχνικός της Λίβερπουλ απλά άνοιξε τα χέρια, έδειξε πως... δεν ήξερε πλέον πως ν' αντιδράσει στα όσα είχαν δει τα μάτια του και προσπαθούσε να κατανοήσει την απόλυτη τρέλα που είχε βιώσει στο ιστορικό παιχνίδι με τους «κανονιέρηδες», αντικρίζοντας 10 γκολ.

Ο Οριγκί στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το 5-5, στα πέναλτι οι «κόκκινοι» στάθηκαν πιο τυχεροί με τον Κέλεχερ να διώχνει την εκτέλεση του Θεμπάγιος και ο σύλλογος του Μέρσεϊσαϊντ βρίσκεται στα προημιτελικά του Λιγκ Καπ.