Τίρνεϊ, Γκεντουζί και Μπεγερίν έτρεξαν για... τσαμπουκά μετά από φάουλ στον Μαρτινέλι! (vid)

Αν μη τι άλλο, οι παίκτες της Άρσεναλ, κυρίως οι νεαροί σε ηλικία, δείχνουν ότι το αίμα τους... βράζει και είναι ενωμένοι, όπως παρατηρήθηκε και στο ματς με τη Σταντάρ Λιέγης για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ!

Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 85ο λεπτό, ο εκ των μεγάλων πρωταγωνιστών της ομάδας του Ουνάι Έμερι, Γκάμπριελ Μαρτινέλι, δέχθηκε μαρκάρισμα, το οποίο ήταν και αχρείαστο με το σκορ στο 4-0 και το ματς σε τόσο προχωρημένο χρονικά σημείο.

Αμέσως, οι Τίρνεϊ, Γκεντουζί και Μπεγερίν έτρεξαν για... τσαμπουκά για να υπερασπιστούν τον συμπαίκτη τους, ενώ, εκείνος που απομάκρυνε τον θύτη ως πιο έμπειρος, ήταν ο Σκόντραν Μουστάφι...