Καυγάς παικτών και οπαδών της Χάρτλπουλ με ρατσιστικό υπόβαθρο!

Νέο κρούσμα ρατσιστικής συμπεριφοράς και ντροπής για το αγγλικό ποδόσφαιρο, με παίκτες και οπαδούς της Χάρτλπουλ να καυγαδίζουν για τους ήχους μαϊμούδων που ακούστηκαν σε γκολ της Ντόβερ!

Το απόγευμα του Σαββάτου, στο ματς για την National League, η Ντόβερ άνοιξε το σκορ με τον Έφιονγκ στο 37ο λεπτό κι εκείνος άκουσε ήχους μαϊμούδων πανηγυρίζοντας μπροστά στους αντίπαλους οπαδούς των γηπεδούχων.

Ακολούθησε διακοπή της εξέλιξης του αγώνα για 11 λεπτά, με παίκτες της Χάρτλπουλ να πηγαίνουν προς τον κόσμο για να τους ξεκαθαρίσουν ότι δεν αρμόζει στην ομάδα αυτό που έκαναν, παρ' όλα αυτά, δέχθηκε ρατσιστική επίθεση ακόμα και ο Γκους Μαφουτά από τους υποστηρικτές των «pools»!

Για την ιστορία, η Ντόβερ επικράτησε 2-0 και η Χάρτλπουλ ολοκλήρωσε το ματς με εννέα παίκτες αλλά και με τον κόουτς, Χίγκνετ, να έχει αποβληθεί!