Πανεύκολη ανατροπή για την Αγγλία στο ημίχρονο!

Μπροστά στο σκορ 5-1 βρίσκεται μετά τα πρώτα 45' κόντρα στο Κόσοβο η εθνική Αγγλίας, η οποία αν και βρέθηκε να χάνει 1-0 στο 1ο λεπτό γύρισε πανεύκολα τα δεδομένα πετυχαίνοντας πέντε τέρματα!

Τα «τρία λιοντάρια» έκαναν θραύση στο Σαουθάμπτον!

Οι παίκτες του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ, με μπροστάρη τον Ραχίμ Στέρλινγκ, διασύρουν μια πολύ φιλόδοξη και καλοδουλεμένη εθνική, που ωστόσο δεν μπόρεσε να διαχειριστεί τις κόντρα επιθέσεις.

Ένα λάθος του Μάικλ Κιν έδωσε την ευκαιρία στον Μπερίσα να κάνει το 0-1, αλλά ο Στέρλινγκ ισοφάρισε πολύ άμεσα σε 1-1, για να έρθει 11 λεπτά αργότερα ο Κέιν (19') για να κάνει την ανατροπή. Το προβάδισμα προσέφερε άλλη άνεση στους γηπεδούχους, οι οποίοι ήταν φονικοί στην κόντρα και τελείωσαν από νωρίς το ματς. Δύο ασίστ για τον Στέρλινγκ, δύο γκολ για τον Τζέιντον Σάντσο -τα πρώτα του με την ανδρική εθνική των Άγγλων.

Ειδικό βάρος στο ματς έριξε και το αυτογκόλ με το οποίο προήλθε το 3-1.