Το γκολ του Γκρίφιθς και η συγκίνηση για τη νίκη απέναντι στην κατάθλιψη (vid)

Η Σέλτικ επικράτησε 5-0 της Νόμε Κάλιου στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τον β' προκριματικό γύρο του Champions League και ο Λιχ Γκρίφιθς πέτυχε τρομερό γκολ, το πρώτο του για τη φετινή σεζόν, αλλά κυρίως, το πρώτο του μετά τον αγώνα που έδωσε απέναντι στην κατάθλιψη...

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου της αναμέτρησης της Τετάρτης, ο Σκωτσέζος επιθετικός με όμορφη εκτέλεση φάουλ έγραψε προσωρινά το 3-0 προτού η ομάδα του Νιλ Λένον φτάσει στην «πεντάρα» και εξασφαλίσει την πρόκριση από το πρώτο ματς.

Ο Γκρίφιθς πανηγύρισε έξαλλα και προσπάθησε πολύ να συγκρατήσει τα δάκρυά του, κρύβοντας το πρόσωπό του όταν πλέον είχε γονατίσει στον αγωνιστικό χώρο και αισθανόταν τη λύτρωση και τη δύναμη με την οποία έχει γεμίσει μετά τη νίκη απέναντι στην κατάθλιψη...