Τρία γκολ σε 5' και μεγάλη νίκη της Άρσεναλ στο ντέρμπι της κ-18!

Δεν έφτανε που σε επίπεδο ανδρών η Άρσεναλ προσπέρασε την Τότεναμ για πρώτη φορά από τον περασμένο Δεκέμβρη, ήρθε και το ντέρμπι των τμημάτων κ-18 να προκαλέσει ακόμα μεγαλύτερη θλίψη στα «σπιρούνια» που ηττήθηκαν 3-2 έχοντας δεχθεί τρία τέρματα στα τελευταία πέντε λεπτά!

Οι μικροί «κανονιέρηδες» τα έφεραν όλα τούμπα στο μεγάλο ντέρμπι της ηλικιακής τους κατηγορίας, παρά το γεγονός πως μέχρι το 35ο λεπτό είχαν βρεθει πίσω στο σκορ με 2-0.

Η Τότεναμ, μάλιστα, έμεινε με παίκτη λιγότερο από το 40' λόγω αποβολής του Λούις Μπανκ, παρ' όλα αυτά είχε καταφέρει να διατηρήσει το πάνω χέρι και να φτάσει πολύ κοντά στη νίκη.

Αυτό, μέχρι το 85', αφού στο τελευταίο πεντάλεπτο της αναμέτρησης, η Άρσεναλ πέτυχε τρία γκολ και πήρε τεράστια νίκη απέναντι στη μισητή της συμπολίτισσα!