Σαουθάμπτον - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-2 (Ημίχρονο)

Από εκεί που βρέθηκε σοκαρισμένη η ίδια, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα και να ισοφαρίσει σε 2-0 στην έδρα της Σαουθάμπτον, στην οποία ο κόσμος για λίγο πίστευε πως η ομάδα του πήρε -από το πρώτο ημίχρονο κιόλας- μια πολύ σπουδαία νίκη.

Ενδεικτικής της χαλαρότητας που τις χαρακτηρίζει αμφότερες από την αρχή της σεζόν, οι δύο ομάδες δέχθηκαν από δύο διαδοχικά γκολ για να προσφέρουν ένα πολύ παραγωγικό 45λεπτο σε ένα όχι και τόσο παραγωγικό ματς.

Κι αυτό γιατί πέραν των δύο γκολ τίποτα δεν προμήνυε πως το σκορ θα πάρει τέτοιες διαστάσεις. 1-0 σε open play και 2-0 με τρομερή εκτέλεση φάουλ του Σέντρικ Σοάρες για τους γηπεδούχους, 2-1 και 2-2 με τον Μάρκους Ράσφορντ σε ρόλο δημιουργού και τους Ρομέλου Λουκάκου και Άντερ Ερέρα σε αυτόν του εκτελεστή, με τον Ισπανό να ισοφαρίζει με τακουνάκι.