Πρέμιερ Λιγκ – 14η αγωνιστική (ημίχρονα)

Γκολ σε όλα τα παιχνίδια των 17:00 για την Πρέμιερ Λιγκ έχουμε μέχρι στιγμής στα πρώτα 45’. Με τέρμα του Μπερνάρντο Σίλβα προπορεύτηκε της Μπόρνμουθ η Μάντσεστερ Σίτι, με τα «κεράσια» να απαντούν με τον Γουίλσον λίγο πριν την ανάπαυλα. Αναλυτικά τα αποτελέσματα των ημιχρόνων στις σημερινές αναμετρήσεις της 14ης αγωνιστικής.

Οι πρωταθλητές Αγγλίας προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό με το τέρμα του Πορτογάλου χαφ, το οποίο προήλθε από δυνατό σουτ και ύστερα από προσπάθεια του Σανέ να νικήσει εντός περιοχής τον Μπέγκοβιτς, όμως οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και ισοφάρισαν στο 43' με την κεφαλιά του Γουίλσον.

Ημερά… γηπεδούχων φαίνεται η σημερινή, αφού μόνο η Νιουκάστλ δεν έχει σκοράρει ακόμα, και βρίσκεται πίσω στο σκορ από τη Γουέστ Χαμ χάρη σε γκολ του Ερνάντες.

Το ματς κόντρα στη Γουότφορντ φαίνεται να καθαρίζει από νωρίς η Λέστερ, που είναι μπροστά στο σκορ με 2-0 και «δράστες» τους Βάρντι και Μάντισον.

Αναλυτικά, τα αποτελέσμα των ημιχρόνων στα παιχνίδια των 17:00

Μάντσεστερ Σίτι-Μπόρνμουθ 1-0

Κρίσταλ Πάλας-Μπέρνλι 1-0

Νιούκαστλ-Γουέστ Χαμ 0-1

Χάντερσφιλντ-Μπράιτον 1-1

Λέστερ-Γουότφορντ 2-0