Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Άρσεναλ 0-0 (Ημίχρονο)

Χωρίς σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του «Ζοζέ Αλβαλάδε» ανάμεσα στην Σπόρτινγκ Λισαβόνας και την Άρσεναλ για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Ματς με έντονο ρυθμό αλλά χωρίς τις μεγάλες φάσεις στα πρώτα 45 λεπτά της αναμέτρησης. Οι δύο ομάδες χρειάστηκαν κάτι παραπάνω από ένα εικοσάλεπτο για να βρουν τα πατήματά τους αλλά... ξεθάρρεψαν από εκείνο το χρονικό σημείο και έπειτα.

Η πρώτη καλή στιγμή του ματς σημειώθηκε στο 25ο λεπτό με τον Μχιταριάν να απειλεί με απευθείας εκτέλεση φάουλ που δυσκόλεψε τον Ριμπέιρο ενώ οι απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 31ο λεπτό με δυνατό σουτ του Νάνι που πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Λένο.

Οι συνθέσεις

Σπόρτινγκ Λισαβόνας: Ριμπέιρο, Κόατες, Πίντο, Ριστόφσκι, Ακούνα, Πέτροβιτς, Μπατάια, Γκούντελ, Φερνάντες, Νάνι, Μοντέρο

Άρσεναλ: Λένο, Παπασταθόπουλος, Χόλντινγκ, Λιχτστάινερ, Τσάκα, Γκεντουζί, Ελνένι, Ράμσεϊ, Μχιταριάν, Γουέλμπεκ, Ομπαμεγιάνγκ