Ασταμάτητοι οι Άγγλοι

Η Αγγλία συνέχισε τις καλές εμφανίσεις στο Six Nations Cup και πήρε τη δεύτερη νίκη της απέναντι στην Ιταλία με σκορ 59-13 ενώ η Ουαλία έκανε την μεγάλη έκπληξη αφού επικράτησε εκτός έδρας της Σκωτίας με σκορ 24-6.

Ο Κρις Αστον ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Άγγλους πετυχαίινοντας τέσσερα tries στην αναμέτρηση. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αστον κατάφεραν να φτάσουν στο 31-6, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, τα πολλά λάθη των Σκωτσέζων έδωσαν τη δυνατότητα στους Ουαλούς να σκοράρουν νωρίς το πρώτο τους trie και στη συνέχεια να πατήσουν πάνω στην αυτοπεποίθηση που απέκτησαν εντός αγωνιστικού χώρου. Το 3-16 στο ημίχρονο έδειχνε ότι δύσκολα θα αλλάζε κάτι αφού από ένα σημείο και μετά, η Σκωτία έδειχνε να έχει παρατήσει το παιχνίδι.