Μόνη πρώτη η Λούτον

Χωρίς συγκάτοικο στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της League Two συνεχίζει η Λούτον, η οποία επικράτησε εκτός έδρας της τελευταίας Φόρεστ Γκριν με σκορ 2-0 για την 22 αγωνιστική.

Οι πρωτοπόροι άνοιξαν το σκορ στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου με τον Άλαν Σίχαν (45+1’) αλλά έμειναν με δέκα παίκτες με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού λόγω της απευθείας κόκκινης κάρτας που αντίκρισε ο Στέισι, κάτι που ωστόσο δεν τους εμπόδισε να βρουν δεύτερο γκολ με τον Χίλτον οκτώ λεπτά αργότερα.

Η δεύτερη Νοτς Κάουντι δεν κατάφερε να ξεπεράσει στην έδρα της το εμπόδιο της Γκρίμσπι Τάουν σε μια αναμέτρηση που ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα (0-0), με αποτέλεσμα να βρίσκεται πλέον δύο βαθμούς μακριά από την κρουφή.