Γκολ ο Ζέσους και show από Μαρτσέλο (video)

Το τρίτο γκολ της Εθνικής Βραζιλίας στη νίκη με σκορ 3-1 απέναντι στην Ιαπωνία πέτυχε ο Γκάμπριελ Ζέσους σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη το μεσημέρι της Παρασκευής (10/11) στο Λιλ της Γαλλίας.  Στο 17ο λεπτό το γκολ της αναμέτρησης από τον κεφάτο Μαρτσέλο!

Ο επιθετικός της Μάντσεστερ Σίτι πέτυχε το 3-0 στο 36ο λεπτό της συνάντησης, προωθώντας την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα υποδεχόμενος τη σέντρα του Ντανίλο και έφτασε τα 33 τέρματα στα τελευταία 35 παιχνίδια που έχει αγωνιστεί με τη φανέλα της χώρας του αλλά και αυτή των «citizens».

Η συγκεκριμένη επίδοση μπορεί να χαρακτηριστεί τουλάχιστον εντυπωσιακή για έναν ποδοσφαιριστή που διανύει μόλις το 20ο έτος της ηλικίας του ενώ αξίζει να σημειωθεί πως τα άλλα δύο τέρματα της «Σελεσάο» σημειώθηκαν από τους Νεϊμάρ (10’) και Μαρτσέλο (17’), ο οποίος σημείωσε μάλλον και το ομορφότερο γκολ της συνάντησης. Για τους Ιάπωνες μείωσε στο 63’ ο Τομαόκι Μακίνο.