Το άστρο της Μπράιτον

Το αστέρι της Μπράιτον συνεχίζει να λάμπει στην κορυφή της League One μετά την εντός έδρας ισοπαλία απέναντι στην Τσάρλτον με σκορ 1-1. Οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν από το 7’ με παίκτη λιγότερο όμως κατάφεραν να ισοφαρίσουν και να αποσπαστούν με τέσσερις βαθμούς στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Χειρότερο ξεκίνημα δεν θα μπορούσε να φανταστεί ούτε ο πιο απαισιόδοξος οπαδός της Μπράιτον. Μόλις στο 3’ ο Τζάκσον με πέναλτι έδωσε το προβάδισμα στην Τσάρλτον ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες μετά από αποβολή του Καλντερόν.

Στο 36’ όμως ο Μουράι ισοφάρισε στέλνοντας τις ομάδες ισόπαλες στην ανάπαυλα. Στο δεύτερο ημίχρονο τίποτα δεν άλλαξε με την Μπράιτον να στέκεται όρθια με παίκτη λιγότερα απέναντι σε μία από τις δυνατές ομάδες της κατηγορίας.