Πρέμιερ Λιγκ – 21η αγωνιστική (Ημίχρονα)

Ένα πολύ εύκολο απόγευμα δείχνει να περνάει στην έδρα της Σάντερλαντ η Στόουκ, που έχει δημιουργήσει το μεγαλύτερο σκορ στα παιχνίδια των 17:00 για την 21η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ (3-1). Προβάδισμα και πάλι με σκόρερ τον Ολιβιέ Ζιρού η Άρσεναλ, 1-0 στην Ουαλία επί της Σουόνσι.

Οι «πότερς» πήραν γρήγορο προβάδισμα με τον Μάρκο Αρναούτοβιτς να βρίσκει δίχτυα δις (15',22') και έφτασαν στο 3-0 με τον Πίτερ Κράουτς. Πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο μείωσε για τους γηπεδούχους.

Όσον αφορά τους παίκτες του Αρσέν Βενγκέρ βρήκαν την λύση απέναντι στους «κύκνους» με τον Γάλλο στραίκερ να σκοράρει σε ακόμη ένα παιχνίδι του ως βασικός. Στο 1-1 το Χαλ-Μπόρνμουθ, με τον Τζούνιορ Στάνισλας να πετυχαίνει στόχο με πέναλτι και τον Άμπελ Ερνάντες να ισοφαρίζει λίγο μετά το μισάωρο για την ομάδα του Μάρκο Σίλβα.