Νίκη στο «Μολινό» η Νόριτς

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα της Νόριτς από το «Μολινό» και την αναμέτρηση με τη Γουλβς. Η ομάδα του Άλεξ Νιλ επικράτησε 2-1 των «λύκων», έφτασε τους 23 βαθμούς και διατηρήθηκε στη 2η θέση της Τσάμπιονσιπ.

Τα «καναρίνια» κατάφεραν να πάρουν μόλις στο 2ο λεπτό το προβάδισμα με την όμορφη κεφαλιά του Ζερόμ, ενώ ο Μέρφι απώλεσε μια μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο μέρος για να διπλασιάσει τα τέρματά τους.

Το 2-0 έγινε τελικά από τον Μπρέιντ στο 73’, ωστόσο, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και επτά λεπτά αργότερα μείωσαν σε 2-1 με τον Έντουαρντς.

Στο φινάλε η Γουλβς προσπάθησε να ισοφαρίσει αλλά μάταια, με τους τρεις βαθμούς της νίκης να επαναφέρουν τη Νόριτς στην 2η θέση της Τσάμπιονσιπ, μπροστά από τη Νιούκαστλ(22 β.) και στο -2 από την πρωτοπόρο Χάντερσφιλντ.

Το πρώτο μισό της βαθμολογίας της Τσάμπιονσιπ μετά την ολοκλήρωση της 11ης αγωνιστικής: