Έτσι, τους αρέσει!

Η Φούλαμ συνέχισε την ανοδική της πορεία της και με το 3-0 επί της Τσάρλτον βγήκε από την τελευταία τριάδα της Τσάμπιονσιπ δίνοντας στους οπαδούς της και πάλι λόγους να χαμογελούν.

Στο «Κρέιβεν Κότατζ» οι συντελεστές της ομάδας και ο κόσμος ήξεραν πόσο μεγάλη σημασία θα είχε η νίκη απέναντι στην 7η της βαθμολογίας και χωρίς να... ιδρώσουν έφτασαν σε αυτή.

Ο Σκοτ Πάρκερ άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό και έξι λεπτά αργότερα ο Ούγκο Ρονταγιέγκα διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, για να διαμορφώσει το αποτέλεσμα στο 89' στέλνοντας τους «κότατζερς» στους 14 βαθμούς!

Αυτό σημαίνει πως οι Λονδρέζοι βγήκαν για πρώτη φορά -από την έναρξη της σεζόν- από την τελευταία τριάδα και θα παραμείνουν εκτός αυτής εάν η Μπόρνμουθ διευρύνει το νικηφόρο σερί της σε τέσσερα ματς απέναντι στην Μπέρμιγχαμ ή εάν οι Γουίγκαν και Μπράιτον δεν μπορέσουν να επικρατήσουν στα παιχνίδια τους!