Άστον Βίλα-Μάντσεστερ Σίτι 0-4 (Ημίχρονο)

Το ματς έχει τελειώσει, απλά απομένουν άλλα 45 λεπτά. Με σκορ 4-0 προηγείται η Μάντσεστερ Σίτι της Άστον Βίλα για την 22η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Δύο γκολ ο Μαχρέζ (18’, 24’), ιστορικό το τρίτο από τον Αγουέρο (28’), ο Ζεσούς το τέταρτο στις καθυστερήσεις…

Σε εφιάλτη έχει μετατραπεί το ματς για τους «χωριάτες», οι οποίοι θα πρέπει να ανασυνταχθούν στην ανάπαυλα αν θέλουν να αποφύγουν τον εξευτελισμό από τους παίκτες του Πεπ Γκουαρντιόλα.

Το σκορ άνοιξε ο Μαχρέζ με όμορφη ατομική προσπάθεια στο 18ο λεπτό, ενώ στο 24ο ίδιος παίκτης έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα, αφού προηγουμένως ο Νταβίντ Σίλβα εκμεταλλεύτηκε την ολιγωρία του Ντρινκγουότερ (σ.σ. πραγματοποιεί το ντεμπούτο του με τη Βίλα) που δεν απομάκρυνε την μπάλα.

Το 3-0 «έγραψε» με σουτάρα στο 28ο λεπτό ο Αγουέρο, με τον Αργεντινό να συγκατοικεί πλέον με τον Τιερί Ανρί στη λίστα με τους κορυφαίους ξένους σκόρερ του πρωταθλήματος ενώ το 4-0 διαμόρφωσε ο Ζεσούς με κοντινό πλασέ στο πρώτο και μοναδικό λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι συνθέσεις

Άστον Βίλα (3-5-1-1): Νίλαντ- Μινγκς, Χάουζ, Κόνσα- Χάριχεϊν, Λουίζ, Ντρινκγουότερ, Ελοχαμάντ, Τέιλορ- Γκρίλις- Ελ-Γκάζι

Μάντσεστερ Σίτι (3-4-1-2): Έντερσον, Φερναντίνιο, Ρόντρι, Στόουνς- Κανσέλο, Μεντί, Ντ. Σίλβα, Ντε Μπρόινε- Μαχρέζ- Ζεσούς, Αγουέρο