Λίβερπουλ – Νόριτς 4-0 (ημίχρονο)

Με σκορ 4-0 υπέρ των «κόκκινων» ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στην αναμέτρηση Λίβερπουλ – Νόριτς, η οποία και ανοίγει την φετινή Πρέμιερ Λιγκ.

Με ένα 45λεπτο... «ροντέο» και με την Λίβερπουλ να βρίσκεται στο 4-0 ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στην αναμέτρηση Λίβερπουλ – Νόριτς.

Οι «κόκκινοι» με αυτογκόλ του Χάνλεϊ στο 7', ένα υπέροχο τέρμα του Σαλάχ στο 19' και με δύο κεφαλιές των Φαν Ντάικ στο 28' και Οριγκί στο 42' βρίσκονται μπροστά στο σκορ με 4-0 επί της Νόριτς, η οποία μέχρι στιγμής προσπαθεί επιθετικά με τους Πούκι και Στίπερμαν να εκμεταλευτεί τα αμυντικά λάθη των γηπεδούχων, αλλά δεν τα καταφέρνουν.

Ωστόσο, το στιγμιότυπο του πρώτου αγώνα είναι η αναγκαστική αλλαγή του Άλισον στο 39', ο οποίος σε ανύποπτη φάση φαίνεται να τραυματίστηκε στον αριστερό του αστράγαλο.