Ο... κακός χαμός στο Τσέλσι – Μπέρνλι, τέσσερα γκολ μέχρι το 24'! (vids)

Ακόμα ένα τρελό ματς στο «Στάμφορντ Μπριτζ», με τη Μπέρνλι να προηγείται με τον Χέντρικ στο 8', τους Καντέ και Ιγουαΐν να τα φέρνουν όλα τούμπα μέχρι το 14ο λεπτό και τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν απάντηση για την ισοφάριση στο 24'!

Οι «μπλε» βρέθηκαν προ εκπλήξεως όταν ο Χέντρικ στο 8' έπιασε τρομερό δεξί σουτ από την απομάκρυνση του Αθπιλικουέτα με κεφαλιά στο πρώτο κόρνερ των «clarets» στο παιχνίδι.

Ο Κέπα νικήθηκε, όμως, προτού οι «μπλε» προλάβουν να αγχωθούν, ο Ενγκολό Καντέ με αριστερό σουτ έπειτα από ωραία προσπάθεια του Αζάρ και ασίστ του Βέλγου, έγραψε το 1-1.

Δυο λεπτά αργότερα ήρθε και η γκολάρα του Ιγουαΐν με δυνατό διαγώνιο σουτ στο δοκάρι και στα δίχτυα, αφού πρώτα είχε «χορέψει» τον Μι, παίρνοντας και την ασίστ με τακουνιά από τον Αθπιλικουέτα.

Στο 24ο λεπτό η άμυνα της Τσέλσι πελαγοδρόμησε ξανά και ο Μπαρνς από το δεύτερο δοκάρι με προβολή νίκησε τον Κέπα, με τους αμυνόμενους της Τσέλσι να τον έχουν χάσει τελείως στην πλάτη τους...