Tο έσωσε στο τέλος η Σουόνσι!

Προηγήθηκε δύο φορές και παραλίγο να… χάσει! Με γκολ του ΜακΜπέρνι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Σουόνσι πήρε την εντός έδρας ισοπαλία κόντρα στην Μπέρμιγχαμ με σκορ 3-3.

Χορταστικό ματς στην Ουαλία, με τους γηπεδούχους να παίρνουν δύο φορές το προβάδισμα και τους φιλοξενούμενους-που έπαιζαν σε όλο το δεύτερο μέρος με παίκτη λιγότερο- να… απαντούν και μάλιστα να ολοκληρώνουν την ανατροπή. Η τελευταία κουβέντα ωστόσο ανήκε στη Σουόνσι, η οποία ισοφάρισε λίγο πριν το τελικό σφύριγμα και ανέβηκε στην 11η θέση της Τσάμπιονσιπ!

Στο άλλο ματς της ημέρας, η Μπόλτον και η Ρέντιγκ… εξουδετέρωσαν η μία την άλλη, με το τελικό 1-1 να μη βολεύει καμία στη μάχη που δίνουν για την παραμονή στην κατηγορία.