Στο ρελαντί πρόκριση για τη Χαρτς!

Με τον Ράιαν Στίβενσον να σκοράρει δις και τον νέο προπονητή της ομάδας, Πάουλο Σέρτζιο να στήνει άριστα τους ποδοσφαιριστές του στον αγωνιστικό χώρο, η Χαρτς πήρε την πρόκριση στα πλέι-οφ του Γιουρόπα Λιγκ, επικρατώντας με σκορ 4-1 της ουγγρικής Πακ, στον επαναληπτικό του Εδιμβούργου!

Οι Σκοτσέζοι είχαν πετύχει το πολυπόθητο εκτός έδρας γκολ στο πρώτο ματς (1-1) και στον επαναληπτικό, «καθάρισαν» την αντίπαλό τους με συνοπτικές διαδικασίες! Μάλιστα, αν ο πορτιέρο της Πακ δεν είχε βρεθεί σε τόσο καλή μέρα – παρά τα τέσσερα γκολ – ο δείκτης του σκορ θα είχε ανέβει πολύ περισσότερο!

Ο Στίβενσον με γκολ στο 34ο και το 45ο λεπτό έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στη Χαρτς στη λήξη του πρώτου μέρους, με τον Ντράιβερ στο 50’ και τον Σκάτσελ στο 75’ να γράφουν το 4-0, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μποντ στο 89ο λεπτό, πετυχαίνοντας το τέρμα της… παρηγοριάς για τους αδύναμους Ούγγρους.