Συνεχίζει με +13 η Γουλβς

Στους 13 βαθμούς από την Ντέρμπι αύξησε τη διαφορά η πρωτοπόρος Γουλβς μετά και τη σημερινή εντός έδρας νίκη επί της ΚΠΡ με σκορ 2-1.

Οι «λύκοι» εισήλθαν με αποφασιστικότητα στον αγωνιστικό χώρο και βρέθηκαν να προηγούνται με δύο γκολ στο πρώτο εικοσάλεπτο της συνάντησης με τα γκολ των Εντιασγέ (12’) και Έλντερ Κόστα (20’). Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 51ο λεπτό με το τέρμα του Γουάσινγκτον.

Το συγκεκριμένο αποτέλεσμα έδωσε τη δυνατότητα στο συγκρότημα του Νούνο Εσπιρίτο Σάντο να αυξήσει κατά δύο βαθμούς τη διαφορά από τα «κριάρια», που δεν κατάφεραν να ξεπεράσουν στην έδρα τους το εμπόδιο της Νόριτς (1-1) ενώ αξιόλογο ήταν το «comeback» της Σάντερλαντ στην έδρα της Μπρίστολ Σίτι, αφού οι «μαυρόγατες» κατάφεραν να αποσπάσουν ισοπαλία με σκορ 3-3, παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν να χάνουν με 3-0 στο 37ο λεπτό του ματς.