Λέστερ-Γουέστ Μπρομ 0-0 (Ημίχρονο)

Χωρίς συγκινήσεις και… σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του «Κινγκ Πάουερ Στέιντιουμ» όπου αναμετρώνται οι Λέστερ και Γουέστ Μπρομ στο πλαίσιο της όγδοης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ.

Οι γηπεδούχοι είναι αυτοί που έχουν την κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων, παραμένοντας ωστόσο ακίνδυνοι επιθετικά. Εξαίρεση το σουτ που επιχείρησε στο 35ο λεπτό ο Ντάνι Σίμπσον έπειτα από κεφαλιά γύρισμα του Τζέιμι Βάρντι, το οποίο όμως εξουδετέρωσε ο Μάχιλ.

Δεύτερη επίσκεψη στα αντίπαλα καρέ σημειώθηκε τρία λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους, με τον Βάρντι να μην προλαβαίνει να βρει με το κεφάλι τη μπάλα για το 1-0 και τους αμυνόμενους να διώχνουν σε κόρνερ.

Ούτε δείγμα ευκαιρίας για την ομάδα του Τόνι Πιούλις που υποδύεται έναν παθητικό ρόλο στοχεύοντας στη διαφύλαξη των μετόπισθεν.

Λέστερ: Σμάιχελ, Σίμπσον, Φουκς, Μόργκαν, Μαγκίρ, Εντιντί, Ιμπόρα, Ολμπράιτον, Μαχρέζ,  Ιεανάτσο, Βάρντι,

Γουέστ Μπρομ: Μάχιλ, Ντόουσον, Χεγκάζι, Έβανς, Γκιμπς, Λίβερμορ, Κρικόβιακ, Μπάρι, Ροντρίγκεζ, Τσάντλι, Ροντόν