Δεύτερη σερί ήττα για Λιντς

Σε δεύτερη διαδοχική ήττα προχώρησε η Λιντς, η οποία ηττήθηκε εκτός έδρας με σκορ 3-0 από την Σέφιλντ Γουένσντεϊ στο παιχνίδι που έκλεισε τον κύκλο της ενδέκατης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Τσάμπιονσιπ.

Οι «λευκοί» δεν κατάφεραν σε καμία στιγμή του παιχνιδιού να διεκδικήσουν κάτι από το παιχνίδι καθώς τα δύο γκολ του Χούπερ στο πρώτο ημίχρονο (25’, 41’) αλλά και αυτό του Λι οκτώ λεπτά πριν το τέλος, έμειναν αναπάντητα.

Οι φιλοξενούμενοι πλέον, μετά και την ήττα εκτός έδρας ήττα της Τετάρτης (26/9) από την Κάρντιφ με σκορ 3-1, «κατρακύλησαν» μέσα σε δύο αγωνιστικές από την κορυφή στην πέμπτη θέση μένοντας τους 20 βαθμούς ενώ η νικήτρια της αναμέτρησης «φιγουράρει» στη δωδέκατη θέση με τέσσερις βαθμούς λιγότερους.