«Ανεβαίνει» η ΜΚ Ντονς

Σε σταθερά ανοδική πορεία παρέμεινε η Μίλτον Κέινς Ντονς, η οποία δίχως να δυσκολευτεί ιδιαίτερα επικράτησε εκτός έδρας της Γουίμπλεντον με σκορ 2-0 για την 9η αγωνιστική της Λιγκ 1!

Οι φιλοξενούμενοι είχαν φροντίσει από το πρώτο ημίχρονο να θέσουν τις βάσεις για τη νίκη. Μόλις στο 7' ο Σίτζερ έγραψε το 1-0, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Αριγίμπι έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, τα οποία εκ του αποτελέσματος ήταν υπεραρκετά για να της χαρίσουν το πολύτιμο τρίποντο.

Με το αποτέλεσμα αυτό, η ΜΚ Ντονς έφτασε στη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα και ανέβηκε- έστω προσωρινά- στην 9η θέση της βαθμολογίας. Αντίθετα για τη Γουίμπλεντον το θετικό σερί έλαβε τέλος, με αποτέλεσμα να παραμείνει 16η.