Μπόρνμουθ – Μάντσεστερ Σίτι 0-1 (ημίχρονο)

Με γκολ του Ραχίμ Στέρλινγκ από το 29ο λεπτό, η Μάντσεστερ Σίτι έχει πάρει προβάδισμα στο παιχνίδι με τη Μπόρνμουθ. Τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε στο 14' ο Ζέσους, γκολ που ορθά ακυρώθηκε για φάουλ, πέτυχαν οι «cherries».

Ο Στέρλινγκ, από σέντρα του Σανέ και κόντρα στον Κουκς, βρέθηκε σε απόσταση βολής και έγραψε το 1-0 στο 29', ενώ, λίγο νωρίτερα είχε δει τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι από κόντρα, για να χάσει ευκαιρία στην επαναφορά ο Ντε Μπρόινε.

Στο 30' ο Κινγκ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καμπαγέρο, όμως ορθά δεν μέτρησε το γκολ για επιθετικό φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης από τον Τζόρντον Άιμπ.

Δύο αναγκαστικές αλλαγές από το ημίχρονο για την ομάδα του Χάου, με τους Φράνσις και Γουίλσιρ ν΄αποχωρούν!