Teams » NOTTINGHAM-FOREST

20.08.2022 | 18:56

Έσωσε από απίστευτο… κάζο την Έβερτον ο Γκρέι – Πρώτη νίκη για τη Φούλαμ με ηγέτη τον Μίτροβιτς!

«Σοκ» στο «Γκούντισον Παρκ» προσέφερε η Νότιγχαμ Φόρεστ, η οποία προηγήθηκε στο 81ο λεπτό της Έβερτον και όλα έδειχναν πως θα φύγει νικήτρια για δεύτερο συνεχόμενο ματς, μετά το 1997, από το Λίβερπουλ. Εν τέλει, ο Γκρέι έσωσε τους γηπεδούχους και τον… Φρανκ Λάμπαρντ, με τον Άγγλο να είναι ικανοποιημένος με το τελικό 1-1, αν αναλογιστεί κανείς τις συνέπειες που θα είχε μία ακόμη ήττα. Την ίδια ώρα, η Λέστερ ηττήθηκε με 2-1 από τη Σαουθάμπτον με ανατροπή, ενώ η Φούλαμ πήρε το… ματς της αγωνιστικής, απέναντι στη Μπρέντφορντ, με 3-2, χάρη στον Μίτροβιτς!

19.08.2022 | 10:35

Νότιγχαμ Φόρεστ: Υπογράφει ο Γκιμπς-Γουάιτ – Δεν υπάρχει ενδιαφέρον για Οντριοθόλα

Ο Μόργκαν Γκιμπς-Γουάιτ αναμένεται να ανακοινωθεί από τη Νότιγχαμ Φόρεστ για ένα ποσό κοντά στα 40 εκατομμύρια ευρώ, την ίδια ώρα που δεν τίθεται θέμα απόκτησης για τον Άλβαρο Οντριοθόλα.

19.08.2022 | 09:00

Οι σύλλογοι της Premier League έχουν ξοδέψει όσα η La Liga, η Bundesliga και η Ligue 1, αλλά το Champions League δεν παίρνει από… χρήματα!

Είναι η Premier League το καλύτερο πρωτάθλημα του κόσμου; Στα δικά μας μάτια ναι, αλλά δεδομένα είναι και το πιο ακριβό. Μία ματιά στις μεταγραφές κατά την διάρκεια του καλοκαιριού του 2022 άλλωστε, το επιβεβαιώνει. Δεν είναι τυχαίο πως οι ομάδες του «Νησιού» έχουν διαθέσει όσα χρήματα έχει ξοδέψει η La Liga, η Bundesliga και η Ligue 1 μαζί, αλλά εξακολουθούν να μην έχουν δύο ομάδες στις θέσεις 1 και 2, για την κατάκτηση του Champions League!

14.08.2022 | 21:39

Επίσημα στη Νότιγχαμ ο Φρόιλερ!

Στη Νότιγχαμ Φόρεστ θα συνεχίσει και επίσημα την καριέρα του ο Ρέμο Φρόιλερ, ο οποίος ανακοινώθηκε από την ομάδα και αποχώρησε από την Αταλάντα, για πρώτη φορά μετά από έξι χρόνια!

14.08.2022 | 17:58

Ιστορική νίκη για τη Νότιγχαμ Φόρεστ!

Η Νότιγχαμ Φόρεστ μπορεί να νίκησε με το… φτωχό 1-0 στο «Σίτι Γκράουντ» επί της Γούεστ Χαμ, όμως το γκολ του Αβονίγι και οι τρεις βαθμοί πιθανόν να αποδειχθούν «χρυσός» ενόψει συνέχειας.

06.08.2022 | 18:55

«Καλωσόρισε» τη Νότιγχαμ στον κόσμο της Premier League η Νιούκαστλ – Έκανε την έκπληξη η Μπόρνμουθ!

Μπορεί η Νότιγχαμ Φόρεστ να κατάφερε να αντέξει για ένα ημίχρονο στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ», έχοντας σε εξαιρετική ημέρα τον Ντιν Χέντερσον, όμως η Νιούκαστλ συνέχιζε να πιέζει και βρήκε δύο γκολ στην επανάληψη, επικρατώντας με 2-0 των φιλοξενούμενων, στην επιστροφή τους στην Premier League! Την ίδια ώρα, η Μπόρνμουθ κέρδισε με το ίδιο σκορ την Άστον Βίλα, πραγματοποιώντας μία νίκη που λίγοι θα φαντάζονταν πριν από την έναρξη της αναμέτρησης!