Teams » NEWCASTLE-UNITED

04.11.2023 | 22:16

Απίστευτη δήλωση Χάου – Απέφυγε να μιλήσει για το γκολ, ζήτησε κόκκινη για τον Χάβερτς!

Να έχεις κερδίσει με ένα τόσο αμφιλεγόμενο γκολ και να συζητάς… εσύ για διαιτησία, είναι λίγο οξύμωρο. Και όμως, ο Έντι Χάου το έκανε, στις πρώτες του δηλώσεις, μετά το Νιούκαστλ – Άρσεναλ.

04.11.2023 | 21:31

Νεύρα, ένταση, παράπονα, ένα γκολ γεμάτο… αμφιβολίες και τέλος το αήττητο της Άρσεναλ από τη Νιούκαστλ! (vid)

Σε ένα απίστευτο παιχνίδι, με τρομερή ένταση και φοβερά νεύρα, η Νιούκαστλ επικράτησε με 1-0 της Άρσεναλ στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» και την υποχρέωσε στην πρώτη της ήττα στη σεζόν. Ο Γκόρντον το γκολ νίκης, τεράστια συζήτηση για το αν θα έπρεπε να μετρήσει από τον VAR, μετά το σπρώξιμο του Ζοέλιντον στον Γκάμπριελ.

04.11.2023 | 20:32

Τρομερά νεύρα στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ», παράπονα της Άρσεναλ για κόκκινη στον Γκιμαράες! (vid)

Φοβερή ένταση στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ», πολλές κίτρινες κάρτες, νεύρα μεταξύ των ποδοσφαιριστών της Άρσεναλ και της Νιούκαστλ και παράπονα των Λονδρέζων για απευθείας κόκκινη κάρτα στον Μπρούνο Γκιμαράες, για χτύπημα στον Ζορζίνιο.

03.11.2023 | 18:14

Νέα τιμωρία για τον Τονάλι; Η έρευνα της FA, τα ματς της Νιούκαστλ και το βίντεο που τον… αγχώνει! (vid)

Δεν θα τον δούμε για τους επόμενους 10 μήνες. Χάνει το υπόλοιπο της Premier League, χάνει και το EURO 2024. Μπορεί να συμβεί κάτι χειρότερο για τον Σάντρο Τονάλι; Και όμως, μπορεί…

02.11.2023 | 00:12

Τριπλό «χαστούκι» της Νιούκαστλ στη Γιουνάιτεντ, όλα μαύρα πάνω απ' το Ολντ Τράφορντ! (vids)

Νεύρα, αποδοκιμασίες, απόγνωση, ατελείωτες μέρες κατήφειας και απόγνωσης! Όλα αυτά, τα ενίσχυσε η Νιούκαστλ για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αφού πέρασε σαν σίφουνας με το τελικό 3-0 από το «Ολντ Τράφορν» και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Λιγκ Καπ. Τρομερά δύσκολη η κατάσταση για Τεν Χαγκ και παίκτες, έχουν... μαυρίσει τα πάντα πάνω απ' το «Ολντ Τράφορντ».

01.11.2023 | 22:53

Νέο… σοκ στο «Ολντ Τράφορντ»: Δύο γκολ σε επτά λεπτά η Νιούκαστλ στην τραγική άμυνα της Γιουνάιτεντ! (vids)

Ακόμη μία φορά φέτος, πολύ κακή ανασταλτική λειτουργία από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τον Αλμιρόν να δίνει στη Νιούκαστλ το προβάδισμα, μέσα στο «Ολντ Τράφορντ» και τον Χολ να κάνει το 2-0, επτά λεπτά μετά!

28.10.2023 | 21:31

Η Γουλβς δεν πεθαίνει εύκολα – Μεγάλη ισοπαλία με τη Νιούκαστλ, κόντρα σε… όλα! (vids)

Η αλήθεια είναι πως σε 90 λεπτά, η Γουλβς βίωσε ό,τι χειρότερο θα μπορούσε να της προκύψει σε ένα παιχνίδι. Έμεινε δις πίσω στο σκορ, είδε τον Σα να αποκρούει πέναλτι του Γουίλσον, αλλά την μπάλα να πηγαίνει μέσα, είχε παράπονα από τη διαιτησία, και είδε τον Πέδρο Νέτο να αποχωρεί με τραυματισμό. Και όμως, δεν ηττήθηκε από τη Νιούκαστλ, με το τελικό 2-2 να βγάζει αλώβητους τους «λύκους» και να στερεί από τις «καρακάξες» τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη σε επίπεδο Premier League!