Ανατριχιαστική περιγραφή: «Χαμογελούν ξανά, αυτή είναι η Γιουνάιτεντ που κάποτε δεν έχανε με τίποτα…» (vid)

Ο Πίτερ Ντρούρι μάς χάρισε ακόμα ένα έπος με τα λόγια του λίγο μετά τη λήξη του εκπληκτικού παιχνιδιού της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Άστον Βίλα. «Το Ολντ Τράφορντ έχει χαμόγελα, τα οποία φέτος ήταν σπάνια… Αυτή η ομάδα θυμήθηκε εποχές που δεν μπορούσε κανείς να τη νικήσει» λέει και προκαλεί ανατριχίλα…

27.12.2023 | 12:40

Ο Έβανς και το καθοριστικό μπλοκ του πρέπει να πιστωθούν μεγάλο μερίδιο της ανατροπής (pic)

Αν δεν ήταν ο Τζόνι Έβανς να βγάλει το πλασέ του ΜακΓκιν λίγο μετά την ισοφάριση με το δεύτερο γκολ του Γκαρνάτσο κόντρα στην Άστον Βίλα, ίσως η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να μην ήταν ένα μέρος γεμάτο ευτυχία αυτή τη στιγμή…

27.12.2023 | 11:31

«Ο μικρός Ράσμους θα ήταν υπερήφανος γι’ αυτό τον παίκτη»

Το ξέσπασμα, οι φλέβες στο λαιμό, το γκολ που είχε τόσο πολύ ανάγκη. Η συγκινησιακή φόρτιση. Η στιγμή του. Ο Χόιλουντ τα βίωσε όλα στο 3-2 της Γιουνάιτεντ επί της Άστον Βίλα και η ομάδα του έδειξε πόσο υπερήφανη αισθάνεται για εκείνον και πόσο υπερήφανος θα πρέπει να νιώθει ο μικρός Ράσμους για όλη την υπομονή που έκανε…

27.12.2023 | 10:40

Ο Τζόνι Έβανς συνδέει… Μακέντα και Χόιλουντ με 14 χρόνια διαφορά! (vids)

Ο Ράσμους Χόιλουντ επιτέλους σκόραρε στο πρωτάθλημα με τη φανέλα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, όμως, το τελικό σκορ (3-2), ο αντίπαλος, το γήπεδο και ένας συγκεκριμένος συμπαίκτης του, τον ενώνουν με τον Φεντερίκο Μακέντα. Κι ας έχουν περάσει… 14,5 χρόνια!

27.12.2023 | 00:26

Μήπως αυτό είναι το… turning point: Ηχηρή δήλωση Γκαρνάτσο, ο Χόιλουντ ένιωσε τι σημαίνει «Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ»!

Σπουδαία Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, θύμισε κάτι από το ένδοξο παρελθόν της στα 50 τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με την Άστον Βίλα, πάλεψε και πανηγύρισε μία τεράστια νίκη. Ιδιαίτερα παθιασμένοι ο Ράσμους Χόιλουντ με τον Αλεχάντρο Γκαρνάτσο στις πρώτες τους δηλώσεις μετά τη λήξη του ματς!

27.12.2023 | 00:01

Η Γιουνάιτεντ έζησε το θαύμα των Χριστουγέννων και σε 23 λεπτά έφερε τα πάνω κάτω! (vid)

Στο πρώτο ημίωρο απορούσε κανείς αν η Γιουνάιτεντ είχε βγει από τ' αποδυτήρια. Στο 82' το «Ολντ Τράφορντ» κόντεψε να... μετακινηθεί από τη θέση του! Οι «κόκκινοι διάβολοι» από το εις βάρος τους 2-0 του 26ου λεπτού, έφεραν τούμπα το παιχνίδι με την Άστον Βίλα και με τρία γκολ σε διάστημα 23 λεπτών στο δεύτερο μέρος, πανηγύρισαν με το τελικό 3-2! Πρώτο γκολ στο πρωτάθλημα για Χόιλουντ με αδιανόητο ξέσπασμα στον πανηγυρισμό, με... το δεξί μπήκε η INEOS και ο Ράτκλιφ στο κλαμπ.

26.12.2023 | 22:29

Το απόλυτο «σοκ» για τη Γιουνάιτεντ: Δύο γκολ η Βίλα στο 26’, αποδοκιμασίες στο «Ολντ Τράφορντ»! (vids)

Ακόμη ένα λάθος του Αντρέ Ονάνα στην φετινή σεζόν, γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο ΜακΓκίν για την Άστον Βίλα! Τέσσερα λεπτά μετά, γίνεται και το 2-0 και οι αποδοκιμασίες είναι ιδιαίτερα έντονες στο γήπεδο!