25.08.2024 | 17:02

Τέλος… εποχής: Ο ΜακΤόμινεϊ αφήνει τη Γιουνάιτεντ μετά από 22 χρόνια – Άμεση αγορά από τον Τεν Χαγκ με Ουγκάρτε!

Έκλεισε ένας τεράστιος κύκλος στην ποδοσφαιρική ζωή του Σκοτ ΜακΤόμινεϊ, ο οποίος αποχωρεί από τη Γιουνάιτεντ, για πρώτη φορά μετά από 22 χρόνια. Άμεση η αντικατάστασή του, πλησιάζει στο «Ολντ Τράφορντ» ο Μάνουελ Ουγκάρτε!

25.08.2024 | 11:12

Γκιουντογκάν η επιστροφή, όπως κάποτε του Ανρί, του Ντρογκμπά, του Φάουλερ, του Κριστιάνο και του Ίαν Ρας!

Πως μπορεί να χαρακτηρίσει κανείς τον Ιλκάι Γκιουντογκάν; «Θρύλο» της Σίτι, έχοντας κατακτήσει τα πάντα, αλλά πήγε στην Μπαρτσελόνα, δεν ταίριαξε και αμέσως, πήρε τηλέφωνο τον Πεπ Γκουαρδιόλα. Άκουσε αυτό που ήθελε: «γύρνα». Και είναι ξανά στο «Έτιχαντ». Δεν είναι ο μόνος που επέστρεψε στην ομάδα που ξεχώρισε, στην Αγγλία.  Αλλά πώς να μην ξεχωρίζουν οι επιστροφές του  Ανρί, του Κριστιάνο Ρονάλντο, του Ντρογκμπά και του Ρόμπι Φάουλερ; Πιθανώς, η μεγαλύτερη όλων ήταν εκείνη του Ίαν Ρας προ Premier League.  Γράφει ο Χρήστος Σωτηρακόπουλος.

25.08.2024 | 10:50

Ο Γουάν - Μπισάκα θύμηθηκε τον παλιό, καλό του εαυτό, απέναντι στην ομάδα με την οποία συνήθιζε τέτοιες κούρσες! (vid)

Στη Γιουνάιτεντ ήταν μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού τα καλά του παιχνίδια. Στη Γουέστ Χαμ φαίνεται τον άλλαξε πάλι ο αέρας του Λονδίνου. Και στο πρώτο από τα δυο γκολ των «σφυριών» απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας, ο Άαρον Γουάν - Μπισάκα ξύπνησε σε όλους μνήμες από το δικό του, τρομερό παρελθόν.

24.08.2024 | 17:15

Η σεζόν ξεκίνησε, ο Τεν Χαγκ άρχισε τα «περσινά»: «Ελέγχαμε τέλεια το ματς, δεχόμαστε δύο… αχρείαστα γκολ!»

Έχει «κατηγορηθεί» πολλάκις για τις δηλώσεις του μετά τα αρνητικά αποτελέσματα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά δεν πτοείται διόλου. Δείτε όσα είπε ο Έρικ Τεν Χαγκ, λίγα λεπτά έπειτα από το 2-1 της Μπράιτον στο «Άμεξ»!

24.08.2024 | 16:27

Τι στιγμή για την Μπράιτον και τον Χούρτσελερ: 2-1 τη Γιουνάιτεντ στο 90' + 5'! (vid)

Με γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Μπράιτον κατάφερε να φτάσει στο 2-1 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και να πάρει το απόλυτο των βαθμών στις δυο πρώτες αγωνιστικές της Πρέμιερ Λιγκ!

24.08.2024 | 16:26

Μία φάση στο… εκατομμύριο και μία Μπράιτον που έκανε τα πάντα και κέρδισε στο 95' τη Γιουνάιτεντ! (vids)

Από ένα «βροχερό» μεσημέρι στο «Άμεξ» και ένα κακό πρώτο ημίχρονο στο Μπράιτον – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, σε ένα δεύτερο που είχε τα πάντα. Αυτή είναι άλλωστε η Premier League, και ας είμαστε μόνο στην 2η αγωνιστική. Γκολ, ένα απίθανο οφσάιντ, VAR, δοκάρι νίκη των «γλάρων» στο 95’ με τον Ζοάο Πέδρο! Ματς – έπος, δύσκολα θα ξεχαστεί!

24.08.2024 | 16:05

Αδιανόητο ακυρωθέν γκολ για τη Γιουνάιτεντ: Ακούμπησε ο Ζίρκζεϊ πάνω στη γραμμή και στέρησε το γκολ στον Γκαρνάτσο! (vid)

Απίθανο ακυρωθέν γκολ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο 70ο λεπτό, με τον Αλεχάντρο Γκαρνάτσο να στερείται το γκολ της ανατροπής κόντρα στην Μπράιτον, αφού ο Ζίρκζεϊ βρήκε με το γόνατο προτού καταλήξει η μπάλα στα δίχτυα!

24.08.2024 | 15:07

Η Μπράιτον προηγείται της Γιουνάιτεντ: «Χάθηκαν» Μαγκουάιρ – Μαρτίνες, έφτασε τα 100 γκολ ο Γουέλμπεκ! (vid)

Η Μπράιτον το κάνει ξανά! Προηγείται, όπως και απέναντι στην Έβερτον στην 1η αγωνιστική, αυτήν την φορά κόντρα στη Γιουνάιτεντ, με τον Ντάνι Γουέλμπεκ να φτάνει τα 100 γκολ στην Premier League!