Teams » LUTON-TOWN

16.01.2024 | 23:45

Η Μπρίστολ Σίτι «πέταξε» εκτός Κυπέλλου τη Γουέστ Χαμ!

Με γκολ απ' το 3ο λεπτό, τύχη, αλλά και ικανότητα στη διατήρηση του υπέρ της σκορ, η Μπρίστολ Σίτι επιβλήθηκε 1-0 της Γουέστ Χαμ στον μεταξύ τους επαναληπτικό, πέρασε στον 4ο γύρο του Κυπέλλου απέκλεισε τα «σφυριά»! Πέρασε η Λούτον έπειτα από φοβερό ματς (2-1) απέναντι στην Μπόλτον ,προκρίθηκε με ανατροπή στο 90' + 4' η Μπέρμιγχαμ, στην παράταση πήρε το «εισιτήριο» η Γουλβς.

13.01.2024 | 10:48

Και αν αυτή η φάση κρίνει μία… παραμονή: Ο «χαμός» στο Μπέρνλι – Λούτον και η ισοφάριση! (vid)

Τρία λεπτά απομένουν. Η Λούτον κάνει ακόμη μία σέντρα. Ο Τράφορντ θέλει να «καθαρίσει» τη φάση, συγκρούεται με τον Αντεμπάγιο, ζητά φάουλ, δεν δίνεται και ο Μόρις σκοράρει. Έγινε… χαμός στο φινάλε του Μπέρνλι – Λούτον, το γκολ μέτρησε και πρόκειται για ένα σφύριγμα που ενδέχεται να παίξει τον ρόλο του, ακόμη και στην παραμονή στην Premier League. Τελικά, ήταν ή όχι φάουλ;

12.01.2024 | 23:46

Η Λούτον θέλει να μείνει στην Πρέμιερ και το έδειξε στο Turf Moor!

Με γκολ του Κάρλτον Μόρις στο 90' + 2' και παρά τις διαμαρτυρίες της Μπέρνλι για φάουλ στον Τράφορντ, η Λούτον εξασφάλισε βαθμό με το τελικό 1-1 στο Turf Moor! Τρομερή μάχη μέχρι τέλους φέτος για τις ομάδες που κυνηγούν την παραμονή!

09.01.2024 | 12:22

Οι ρεβάνς Κυπέλλου για τις 7 ομάδες της Πρέμιερ και το διάλειμμα που... χαλάει

Τα βρήκαν σκούρα κι αντί να ξεκουραστούν, αναγκάζονται να ξαναμπούν στο γήπεδο, χάνοντας τις μέρες ξεκούρασης. Εφτά ομάδες της Πρέμιερ θα χρειαστεί να δώσουν επαναληπτικό παιχνίδι για την πρόκριση στον 4ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας, με τον αριθμό να είναι ο μεγαλύτερος που έχει καταγραφεί σε επίπεδο πρώτης κατηγορίας τα τελευταία 10 χρόνια!

31.12.2023 | 12:49

Η Λούτον τα βάζει με τους μεγάλους και σκοράρει περισσότερο από τη Γιουνάιτεντ!

Τρομάζοντας την Τσέλσι και σκοράροντας άλλες δυο φορές στο φετινό πρωτάθλημα, η Λούτον μπορεί στην αλλαγή του έτους να υπερηφανεύεται πως έχει καλύτερες επιδόσεις ακόμα και από την προβληματική Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ όταν φτάνει μπροστά από την αντίπαλη εστία!

30.12.2023 | 17:00

Να τους σέβεστε: Έχετε καταλάβει τι έκανε η Λούτον στο τελευταίο «τέταρτο» απέναντι στην Τσέλσι; (pics)

Έχανε με 3-0 στο 75ο λεπτό και έκτοτε, έχει κάνει ολόκληρη την Premier League να παραμιλάει για χάρη της. Δύο γκολ, δύο δοκάρια, ένα ακυρωθέν τέρμα, δύο κλασσικές ευκαιρίες. Όλα αυτά σε μόλις ένα τέταρτο παιχνιδιού, με τη Λούτον να «πατά» την Τσέλσι, αλλά να μην προβαίνει στην ολική επαναφορά. Δεν πήρε βαθμό ή βαθμούς. Αλλά στο τέλος της ημέρας, πόση σημασία έχει αυτό, μπροστά στο πραγματικό επίτευγμα της ομάδας του Ρομπ Έντουαρντς;

30.12.2023 | 16:29

Το άστρο του Πάλμερ και η βαθιά υπόκλιση στη Λούτον (vid)

Η Τσέλσι έκλεισε με θετικό πρόσημο το 2023 μετά και το 3-2 επί της Λούτον, με τον Κόουλ Πάλμερ να σκοράρει δις και να δείχνει ξανά πόσο σπουδαία μεταγραφή είναι για τους «μπλε». Παρ' όλα αυτά, οι νεοφώτιστοι έκλεψαν την παράσταση και κέρδισαν όλο το σεβασμό και το χειροκρότημα. Η ομάδα του Έντουαρντς μετά το εις βάρος της 3-0 δεν παράτησε το ματς, όρθωσε ανάστημα, πάλεψε ηρωικά και έκανε ξανά υπερήφανο τον κόσμο της.

26.12.2023 | 18:58

Τεράστια ανατροπή σε 4' με δυο αυτογκόλ για τη Λούτον, εύκολα η Μπόρνμουθ!

Η Λούτον απέδειξε στο Bramall Lane πως η τύχη των Χριστουγέννων ήταν στο πλευρό της, αφού επιβλήθηκε 3-2 της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με ανατροπή σε διάστημα 4 λεπτών χάρη σε... δυο αυτογκόλ! Με τον Σολάνκε να φτάνει στα 12 τέρματα για φέτος, η Μπόρνμουθ επιβλήθηκε εύκολα 3-0 της Φούλαμ.

26.12.2023 | 18:47

ΑΠΙΘΑΝΟ: Η στιγμή που η Λούτον γυρνά το ντέρμπι… παραμονής με δύο αυτογκόλ! (vids)

Απίστευτο και όμως αληθινό. Τεράστια ανατροπή της Λούτον επί της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, προηγείται με 3-2, χάρη σε δύο… αυτογκόλ. Επικές αντιδράσεις από τον κόσμο της, πλησιάζει στο -1 την Έβερτον!