Teams » LEICESTER-CITY

23.05.2023 | 13:35

Η στιγμή που η Λέστερ πήγε να «κλέψει» το ματς, στο 92’, στην πρώτη της τελική! (vid)

Μπορεί η εικόνα του ματς να πρέπει να αφήσει ικανοποιημένη τη Λέστερ, αναλογικά με την εικόνα της στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ», όμως εκείνη η στιγμή του Καστάν στο 92ο λεπτό κόντρα στη Νιούκαστλ, δύσκολα θα λησμονηθεί.

22.05.2023 | 23:56

Η Νιούκαστλ γύρισε στο Champions League και η Λέστερ έμεινε «ζωντανή» χάρη στα… δοκάρια!

Τρία δοκάρια, 83% κατοχή της μπάλας, απόλυτη κυριαρχία σε όλο το γήπεδο, αλλά 0-0. Άντεξε η Λέστερ στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» και έμεινε «ζωντανή» στη μάχη της παραμονής, ενώ η Νιούκαστλ επιστρέφει στο Champions League, για πρώτη φορά μετά το 2003.

16.05.2023 | 17:05

Λέστερ: Αποδέχεται την μοίρα της, δίχως clean sheet από το Μουντιάλ και μετά!

Με τέτοια άμυνα, τέτοια επίδοση και τέτοια εικόνα όπως αυτή που παρουσίασε (και) απέναντι στην Λίβερπουλ, η Λέστερ δείχνει απλά ν’ αποδέχεται την μοίρα της και τον διαφαινόμενο υποβιβασμό στην Τσάμπιονσιπ.

15.05.2023 | 23:52

Θα το πάει μέχρι τέλους η Λίβερπουλ, «ζορίζουν» πολύ τα πράγματα για τη Λέστερ! (vids)

Μπορεί οι ελπίδες της Λίβερπουλ να μοιάζουν… λίγες, όμως η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ είναι αποφασισμένη να τις εξαντλήσει. Αυτό τουλάχιστον απέδειξε στην αναμέτρηση με τη Λέστερ, την οποία κέρδισε εύκολα με 3-0, εξασφάλισε το Europa League της επόμενης περιόδου και πλέον, κοιτά τα αποτελέσματα των Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Νιούκαστλ. «Ζορίζει» η παραμονή για τους γηπεδούχους, που μένουν με 30 βαθμούς στην 19η θέση.

12.05.2023 | 11:11

Καλύτερο και από το «Αγουέροοοο»: 10 χρόνια από το φινάλε που συγκλόνισε το ποδόσφαιρο (vids)

Αυτό το ματς δεν το έχει ξεχάσει κανείς. Εκείνα τα τελευταία δευτερόλεπτα στις καθυστερήσεις παραμένουν στο μυαλό όλων. Πριν από μια 10ετία, το Γουότφορντ – Λέστερ έγραψε απίστευτη ιστορία, με τους Αλμούνια και Ντίνεϊ να οδηγούν στην… παράκρουση τους οπαδούς των «hornets» κι εκείνους των «αλεπούδων» στην κόλαση.

08.05.2023 | 18:55

Αυτή η Λέστερ… δεν είναι για την Premier League – «Πεντάρα» από τη Φούλαμ, «κράξιμο» από τον κόσμο!

Μία από τις χειρότερες εμφανίσεις της στη φετινή σεζόν πραγματοποίησε η Λέστερ, η οποία ηττήθηκε με 5-3 από τη Φούλαμ και με τρία ματς να απομένουν, δείχνει πως «ζορίζει» πολύ η παραμονή της στην Premier League. Δύο γκολ ο Γουίλιαν, άλλα τόσα ο Κέρνεϊ, έχασε πέναλτι ο μοναδικός που δεν… έκραξαν οι οπαδοί, ο Τζέιμι Βάρντι!

08.05.2023 | 18:08

Οπαδοί της Λέστερ στο ημίχρονο με τη Φούλαμ: «Δεν πρέπει να φοράτε αυτή τη φανέλα, εκτός από τον Βάρντι!»

Δεν είναι έτοιμοι οι παίκτες της Λέστερ για να φορούν την φανέλα της ομάδας. Αυτό τουλάχιστον υποστηρίζουν οι οπαδοί της, φωνάζοντας κατά του συλλόγου στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου και το 3-0 σε βάρος τους από τη Φούλαμ.

02.05.2023 | 13:34

Ο διαβασμένος Πίκφορντ για τον Μάντισον: «Ελπίζω να πήρε το μάθημά του»! (vids)

Ο Πίκφορντ είχε κάνει την μελέτη του, «πόνταρε» στο 60% των εκτελέσεων πέναλτι του Μάντισον στο κέντρο, πανηγύρισε τη στιγμή που… η Έβερτον βρισκόταν πίσω στο σκορ, αλλά στο φινάλε δικαιώθηκε. Και έκανε την καζούρα στον συμπατριώτη του. Και χάρισε και τη φανέλα του. Κι ας μην αρκεί στην ομάδα του ο ένας βαθμός…

02.05.2023 | 11:40

Ο Ντιν Σμιθ έβγαλε ξανά τον καλό εαυτό του Βάρντι (vid)

Σπριντ στον κενό χώρο που θύμισε πιο νεανικές του εποχές, ψυχραιμία για να περάσει τον γκολκίπερ, γκολ, τρέξιμο στο κόρνερ, έξαλλος πανηγυρισμός. Ο Τζέιμι Βάρντι με τον Ντιν Σμιθ στον πάγκο της Λέστερ προσπαθεί να κάνει… πάρτι παραμονής και έχει γράψει πλέον μεγάλη ιστορία στην Πρέμιερ Λιγκ με τη φανέλα των «αλεπούδων».