Teams » LEEDS-UNITED

22.05.2022 | 21:07

Ο Ραφίνια πανηγύρισε την παραμονή της Λιντς στην εξέδρα των οπαδών, έστησαν πάρτι στα αποδυτήρια τα «παγώνια» (vid)

Ο Ραφίνια δεν μπορούσε να συγκρατήσει τον ενθουσιασμό του για την παραμονή της Λιντς στην κατηγορία, πηδώντας στις εξέδρες του Κομιούνιτι και πανηγυρίζοντας έξαλλα με τους φίλους της ομάδας.

22.05.2022 | 19:59

Η «ατρόμητη» Λιντς έμεινε στην Πρέμιερ Λιγκ υποβιβάζοντας την Μπέρνλι στην Τσάμπιονσιπ!

Η Λιντς πάλεψε μέχρι τελικής πτώσης και κατάφερε να φύγει με το τρίποντο από το Κομιούνιτι κόντρα στην Μπρέντφορντ, επικρατώντας με 2-1 και σε συνδυασμό με την ήττα της Μπέρνλι με το ίδιο σκορ στο Τερφ Μουρ απέναντι στην Νιούκαστλ, έκανε τα αδύνατα δυνατά και παρέμεινε στην Πρέμιερ Λιγκ, υποβιβάζοντας τους «κλάρετς» στην Τσάμπιονσιπ. Την ίδια ώρα, η Λέστερ έκλεισε την χρονιά με την νίκη με 4-1 απέναντι στην Σαουθάμπτον.

22.05.2022 | 17:27

Λιντς: Αν χάσει… χάνεται!

Η Λιντς είναι αναγκασμένη να πάρει την νίκη απέναντι στην Μπρέντφορντ την τελευταία αγωνιστική αν θέλει να έχει ελπίδες για να παραμείνει στην πρώτη κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου, περιμένοντας ένα «στραβοπάτημα» της Μπέρνλι.

16.05.2022 | 13:25

Ο 20χρονος Γκέλχαρντ είναι ο πιο «clutch» παίκτης της Λιντς στην φετινή σεζόν! (vid)

Για ακόμη μία αγωνιστική, ο 20χρονος επιθετικός βοήθησε την Λιντς να πάρει έναν σημαντικό βαθμό για την παραμονή, μοιράζοντας την ασίστ για το τέρμα του Στράουκ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης κόντρα στην Μπράιτον.

15.05.2022 | 17:58

Επαναφορά και σκορ τίτλου για την Σίτι, τέλος η Ευρώπη για Γουλβς, ελπίζει ακόμα η Λιντς

Η Σίτι τρόμαξε, είδε την Γουέστ Χαμ να προηγείται με δυο γκολ στο ημίχρονο, όμως η επιστροφή στο ματς, ο βαθμός και φυσικά τα γκολ για το τελικό 2-2 διατηρούν το σύνολο του Γκουαρδιόλα σε ρόλο αφεντικού για τον τίτλο. Στο +4 τώρα οι πρωτοπόροι και με +7 διαφορά τερμάτων συγκριτικά με τη Λίβερπουλ, μια εβδομάδα πριν το μεγάλο φινάλε. Έχασε πέναλτι στο 86' ο Μαχρέζ. Ισοπαλία και τέλος η ελπίδα της Ευρώπης για την Γουλβς, η Λιντς σκόραρε στις καθυστερήσεις και ελπίζει ακόμα για την σωτηρία!

12.05.2022 | 09:40

Λάμπαρντ: «Θα στείλω μήνυμα στον Μάουντ, μας βοήθησε» (vids)

Η Έβερτον απέτυχε να πάρει νίκη επί της υποβιβασμένης Γουότφορντ, όμως, ο Φρανκ Λάμπαρντ είχε ένα... δικό του παιδί να τον βοηθήσει. Η συνεισφορά του Μάουντ στη νίκη της Τσέλσι επί της Λιντς έκανε καλό στα «ζαχαρωτά», ο κόουτς των οποίων ανέφερε ότι θα του έστελνε μήνυμα για να τον ευχαριστήσει.

11.05.2022 | 23:25

Συνήλθε με τον… ηγέτη του μέλλοντος η Τσέλσι!

Πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό σκορ, επικράτησε η Τσέλσι της Λιντς στο «Έλαντ Ρόουντ», με τους «μπλε» να κερδίζουν με 3-0, έχοντας σε απίστευτη ημέρα τον ηγέτη του… μέλλοντος. Ο Μάουντ ήταν εκπληκτικός, άνοιξε το σκορ, έδωσε ασίστ για το γκολ του Πούλισικ, πριν σκοράρει ξανά ο Λουκάκου, και οι Λονδρέζοι «κλείδωσαν» την συμμετοχή τους στο επόμενο Champions League!

09.05.2022 | 12:36

Λουκ Έιλινγκ: Ο πιστός στρατιώτης της Λιντς την «πρόδωσε» στη χειρότερη στιγμή! (vids)

Η αποβολή του Λουκ Έιλινγκ όχι μόνο κόστισε στην Λιντς στην αναμέτρηση απέναντι στην Άρσεναλ, αλλά η «αποχή» του μέχρι το τέλος της σεζόν μπορεί να δημιουργήσει ακόμη μεγαλύτερα προβλήματα που μπορεί να οδηγήσουν στον υποβιβασμό. Όλα αυτά από τον αρχηγό και έναν από τους πιο έμπειρους παίκτες του συλλόγου.

08.05.2022 | 17:55

Φαβορί για την «τετράδα» η Άρσεναλ, «ντόρτια» της Γουέστ Χαμ στην Νόριτς! (vid)

Η Άρσεναλ πέτυχε δύο τέρματα στα πρώτα 10 λεπτά όμως δεν εκμεταλλεύτηκε την αποβολή του Έιλινγκ με αποτέλεσμα να αγχωθεί μετά την ισοφάριση της Λιντς, ωστόσο, κατάφερε να πάρει την νίκη με 2-1 και να «χριστεί» το απόλυτο φαβορί για την τετράδα και την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ, ρίχνοντας τα «παγώνια» στην ζώνη του υποβιβασμού. Την ίδια ώρα στο Κάροου Ρόουντ, η Γουέστ Χαμ σκόρπισε την Νόριτς, επικρατώντας με 4-0 και πήρε πολύτιμους βαθμούς πλησιάζοντας επικίνδυνα την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην 6η θέση.

08.05.2022 | 14:27

Λιντς: Το «must-win» παιχνίδι κόντρα στην Άρσεναλ και το déjà vu του 2003! (vid)

Η Λιντς ψάχνει οπωσδήποτε μία νίκη απέναντι στην Άρσεναλ στο Έμιρεϊτς για να παραμείνει ζωντανή στην μάχη της παραμονής, με το παιχνίδι να φέρνει στο μυαλό αναμνήσεις από το τεράστιο διπλό στο Χάιμπουρι πίσω στο 2003.