Teams » EVERTON

18.08.2022 | 17:17

Ντέλε Άλι: Ένα «χρυσό» παιδί που… χάθηκε στο δρόμο προς τη κορυφή

Ο Ντέλε Άλι, ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα που έχει βγάλει το αγγλικό πρωτάθλημα, «ξέφυγε» από τους… δρόμους λόγω του ποδοσφαίρου, έφτασε κοντά στη κορυφή, αλλά τώρα καλείται να αναγεννήσει τη καριέρα του στα 26 του έτη.

13.08.2022 | 16:31

Φινάλε – φωτιά και νίκη για τον Τζέραρντ απέναντι στον Λάμπαρντ

Με τον Ντάνι Ινγκς να σκοράρει για 7η φορά στην καριέρα του απέναντι στην Έβερτον, τον Ντιν με άλλη φανέλα φέτος να πετυχαίνει ξανά αυτογκόλ όπως στο ματς της περασμένης σεζόν και με το φινάλε της αναμέτρησης να παίρνει φωτιά, η Άστον Βίλα επικράτησε 2-1 και ο Τζέραρντ πήρε τη νίκη κόντρα στον Λάμπαρντ στην πρώτη τους αναμέτρηση με την ιδιότητα των προπονητών.

13.08.2022 | 15:20

Έβερτον: Γύρισε 11 χρόνια πίσω με 0 γκολ στο πρώτο… 1,5 ματς της Premier League! (vid)

Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο φαίνεται πως έχει ξεκινήσει η νέα σεζόν στην Premier League για την Έβερτον, με τα «ζαχαρωτά» να βρίσκονται πίσω στο σκορ από την Άστον Βίλα στο ημίχρονο με 1-0 και να ολοκληρώνουν τα πρώτα 135 λεπτά στο ξεκίνημα χωρίς γκολ, για πρώτη φορά μετά από 11 χρόνια!

12.08.2022 | 14:21

Όταν Τζέραρντ και Λάμπαρντ ανταγωνίζονταν στις γροθιές, προτού κοντραριστούν στους πάγκους (vid)

Η Βίλα του Τζέραρντ αντιμετωπίζει την Έβερτον του Λάμπαρντ και οι δύο θρύλοι της Αγγλίας συναντώνται ως αντίπαλοι στους πάγκους σε μια ιδιαίτερη περίσταση. Πριν από την Σαββατιάτικη κόντρα τους για τη φετινή Πρέμιερ Λιγκ, είχαν ανταγωνιστεί ξανά, αλλά σε πολύ διαφορετική συνθήκη. Σε... τηλεοπτικό στούντιο, με τη δύναμη της γροθιάς τους!

09.08.2022 | 15:19

Πήρε και Ονανά η Έβερτον!

Ο 20χρονος χαφ της Λιλ, Αμαντού Ονανά, είναι πλέον παίκτης της Έβερτον, με τον Φρανκ Λάμπαρντ να του δείχνει εμπιστοσύνη και να τον προσθέτει στο ρόστερ μετά τους Ταρκόφσκι, Γκεγιέ και Κόουντι.

09.08.2022 | 11:43

Κόουντι: Μεγαλωμένος με τα κόκκινα της Λίβερπουλ, τώρα στο λιμάνι με τη μπλε φανέλα

Ο Κόνορ Κόουντι ναι μεν είχε κρατήσει πολύ χαμηλό προφίλ όσον αφορά τα συναισθήματά του για τη Λίβερπουλ, ωστόσο, για όσους τον γνωρίσουν, θα δυσκολευτούν να τον συνηθίσουν με τη μπλε φανέλα της Έβερτον στο Μέρσεϊσαϊντ τη φετινή αγωνιστική περίοδο στην Πρέμιερ Λιγκ.