Teams » CRYSTAL-PALACE

14.01.2021 | 23:51

Έμεινε με την όρεξη η Άρσεναλ...

Παρά τις προσπάθειες που κατέβαλε στο δεύτερο μέρος, αν και δεν είχε κλασσικές ευκαιρίες, η Άρσεναλ έμεινε στο 0-0 απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας που κατάφερε να μπλοκάρει το σύνολο του Αρτέτα και να το αποτρέψει από την τέταρτη διαδοχική νίκη. Κάτω από την πρώτη 10άδα παραμένουν οι «κανονιέρηδες»...

08.01.2021 | 23:38

Η νύχτα που τα πιτσιρίκια τα έβαλαν με τους Πρωταθλητές...

Η Λίβερπουλ αν και ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο του αγώνα στο «Βίλα Παρκ», ασφαλώς και θα καθάριζε μόλις θα ανέβαζε ταχύτητα. Απέναντι στα θαρραλέα πιτσιρίκια της Άστον Βίλα αφού η πρώτη ομάδα ήταν σε καραντίνα, οι Πρωταθλητές έφτασαν πανεύκολα στο τελικο 4-1 και τον 4ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας. Στην επόμενη φάση και η Γουλβς με το 1-0 επί της Κρίσταλ Πάλας.

02.01.2021 | 19:06

Καταπληκτικός Εζέ, έδωσε συνέχεια στο... μαρτύριο της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Με δυο γκολ από το πρώτο ημίχρονο και με τον Εζέ να πετυχαίνει καταπληκτικό τέρμα με σόλο προσπάθεια και τρομερό πλασέ, η Κρίσταλ Πάλας επικράτησε 2-0 της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Σπάει όλα τα αρνητικά ρεκόρ η ομάδα του Κρις Γουάιλντερ που παραμένει δίχως νίκη με 2 βαθμούς σε 17 παιχνίδια.

28.12.2020 | 18:51

Αντιδραστική Λέστερ, την έσωσε ο Μπαρνς (vid)

Ο Χάρβεϊ Μπαρνς όπως το έκανε απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, έτσι και στο εκτός έδρας ματς της Λέστερ με την Κρίσταλ Πάλας βοήθησε την ομάδα του να πάρει βαθμό από την αναμέτρηση του Selhurst Park όπου το ματς ολοκληρώθηκε στο ισόπαλο 1-1! Έχασαν και πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο οι «αλεπούδες», δεν σταματάει να δέχεται γκολ και να τιμωρείται η ομάδα του Χότζον.

26.12.2020 | 18:55

Η Βίλα άφησε την Πάλας σε... θλίψη, έμεινε με την όρεξη η Φούλαμ

Η Άστον Βίλα αν και με παίκτη λιγότερο από το φινάλε του πρώτου μέρους, έφτασε στο 3-0 επί της Κρίσταλ Πάλας, την οποία άφησε βυθισμένη στη θλίψη δίχως να μπορεί να ξεπεράσει την «εφτάρα» από τη Λίβερπουλ. Πάλεψε η Φούλαμ, αλλά πήρε μόνο έναν βαθμό με το 0-0 κόντρα στην Σαουθάμπτον παραμένοντας κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

19.12.2020 | 16:18

Η Λίβερπουλ ισοπέδωσε την Πάλας με εφτά γκολ! (vid)

Αν και ήταν το τρίτο παιχνίδι της Λίβερπουλ σε μόλις έξι μέρες, αν και ήταν πρωί Σαββάτου, αν και προερχόταν από ντέρμπι με την Τότεναμ, η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ έφτασε στο επιβλητικό και αξιοσημείωτο για τη σεζόν, 7-0 απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας στο Λονδίνο! Δυο γκολ ο Σαλάχ, τρομερό τέρμα από τον Χέντερσον, έπαιξε για πρώτη φορά φέτος ο Τσάμπερλεϊν, στις 28 ασίστ από το καλοκαίρι του 2018 έφτασε ο Ρόμπερτσον.

16.12.2020 | 23:54

Η κορυφή είναι ξανά κόκκινη! (vids)

Γκολ, δοκάρια, ταχύτητα, μάχη μέχρι τέλους και η Λίβερπουλ ξανά στην κορυφή! Το εντυπωσιακό ντέρμπι με την Τότεναμ στο «Άνφιλντ» είχε τα πάντα, είχε και δραματικό φινάλε και με γκολ του Φιρμίνο στο 90' οι Πρωταθλητές επέστρεψαν μόνοι τους στο ρετιρέ με το τελικό 2-1! Στο 1-1 το Γουέστ Χαμ – Κρίσταλ Πάλας, δίχως τέρματα (0-0) το Φούλαμ – Μπράιτον με χαμένους τους «cottagers» καθώς δεν επένδυσαν στον βαθμό από το ματς με τη Λίβερπουλ και ακροβατούν στα χαμηλά...

16.12.2020 | 11:44

Χάβερτς και Βέρνερ σε πολύ άσχημα φεγγάρια...

Η Τσέλσι μπορεί να έχει τον... αφηνιασμένο Ολιβιέ Ζιρού στην επίθεση, ωστόσο, οι δύο ποδοσφαιριστές που απέκτησε με πολλά εκατομμύρια το φετινό καλοκαίρι και στηρίζει πολλά σε αυτούς, έχουν χαθεί παντελώς το τελευταίο διάστημα...

13.12.2020 | 18:11

Έκανε... θρίλερ το ντέρμπι κορυφής! (vid)

Με μεγάλο λάθος του Γιορίς στο 81ο λεπτό και τον Σλουπ να σκοράρει από κοντά, η Τότεναμ έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας στο Selhurst Park, όμως, η Λίβερπουλ απέτυχε να προσπεράσει και το ντέρμπι της Τετάρτης παίρνει πλέον... άγρια ομορφιά!