Teams » ARSENAL

22.09.2024 | 20:40

Μία Άρσεναλ γεμάτη «μαγκιά» και πάθος, αλλά στο 98’ η Σίτι «σώθηκε» και ισοφάρισε με τον Στόουνς!

Τεράστιο βαθμό πήρε η Μάντσεστερ Σίτι από την Άρσεναλ στο 98ο λεπτό της αναμέτρησης του «Έτιχαντ»! Άντεξαν οι «κανονιέρηδες» για 97 λεπτά, δέχθηκαν γκολ στην τελευταία φάση του παιχνιδιού, με τον Στόουνς να «λυτρώνει» την ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα (2-2)!

22.09.2024 | 19:22

Πάλι ο Γκάμπριελ, πάλι από κόρνερ και ανατροπή για την Άρσεναλ στο ντέρμπι!

Ο Γκάμπριελ, όπως το έκανε στο ντέρμπι με την Τότεναμ, έτσι και κόντρα στη Σίτι σκόραρε με δυνατή κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, για να φέρει τούμπα τη μεγάλη αναμέτρηση με τους «πολίτες» στο Μάντσεστερ!

20.09.2024 | 19:50

Οι φόβοι επιβεβαιώθηκαν στην Άρσεναλ: Εκτός ο Έντεγκααρντ, ποια είναι τα 12 ματς που χάνει;

Σημαντικά νέα με αρνητικό αντίκτυπο φαίνεται πως έχουν κάνει την εμφάνισή τους για την Άρσεναλ, με τον Μάρτιν Έντεγκααρντ να φημολογείται πως μένει εκτός για 12 ματς. Για 60 ημέρες. Για δύο μήνες. Δεν γίνεται πιο «ζόρικο» για τους Λονδρέζους, που θα πρέπει να μάθουν να «ζουν» χωρίς τον αρχηγό τους!