Ειδήσεις » National League

01.01.2024 | 19:32

Πρωτοχρονιά με… National League: «Τρελό» ματς στην 5η κατηγορία, οκτώ γκολ, χατ-τρικ και ανατροπή!

Εκπληκτικά πράγματα στη National League, φοβερό παιχνίδι ανάμεσα σε Ίστλι και Ντάγκεναμ, 4-4 το τελικό σκορ. Απόλυτος πρωταγωνιστής ο σέντερ φορ των γηπεδούχων, ΜακΚάλουμ, που σημείωσε χατ-τρικ, μία «ανάσα» από το «τρίποντο» έφτασαν, αλλά ισοφαρίστηκαν 10 λεπτά πριν το φινάλε!

28.09.2023 | 18:49

To original sold out, σε μη επαγγελματική κατηγορία: Η Όλνταμ έδινε 13 εισιτήρια ανά… λεπτό, σε εκτός έδρας ματς!

Τρομερή ζήτηση από τους οπαδούς της Όλνταμ για την εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Ρότσντεϊλ, με τον κόσμο των φιλοξενούμενων να αγοράζουν 13 εισιτήρια ανά ένα λεπτό και να φτάνουν τα 3.100 σε λιγότερο από τέσσερις ώρες!

26.09.2023 | 19:21

Θυμάστε τον Άντι Κέλετ; Από την Πλίμουθ στη Γιουνάιτεντ και από εκεί… υπάλληλος στην BT Enterprice!

Ο παίκτης που νόμιζε πως είναι… φάρσα η μεταγραφή στη Γιουνάιτεντ και σήμερα εργάζεται στην BT Enterprice. Αυτός είναι ο Άντι Κέλετ, ο οποίος εξακολουθεί πάντως να παίζει ποδόσφαιρο, στην 9η κατηγορία, όντας το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα της Μπέρι!

13.09.2023 | 17:09

«Οσμή» σκανδάλου στο Σκάνθορπ – Μπάξτον: Σταμάτησε στο 95’, συνεχίζεται από την… αρχή!

«Χαμός» στη National League, μετά την απόφαση της Λίγκας να μην συνεχιστεί από εκεί που διεκόπη το ματς της Σκάνθορπ με την Μπάξτον, από το 95ο λεπτό δηλαδή, αλλά να γίνει ξανά από την αρχή!

11.09.2023 | 19:12

Χαμός στην 6η κατηγορία: Ματς αναβλήθηκε λόγω βροχής… πέντε λεπτά πριν τη λήξη! (vid)

Τρομερή ιστορία έκανε την εμφάνισή της στην αναμέτρηση της National League North, ανάμεσα στην Σκάνθορπ και την Μπάξτον. Αναβλήθηκε στις καθυστερήσεις το ματς, έχασαν πέναλτι για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι.

28.07.2023 | 12:33

Η Όλντερσοτ… κορόιδεψε την Τσέλσι και δεν θα ξεχάσει ποτέ εκείνο το φιλικό!

Μπορεί να επρόκειτο μόλις για μία φιλική αναμέτρηση απέναντι στην Τσέλσι, όμως για μία ομάδα σαν την Όλντερσοτ, τέτοιες ημέρες δεν διαγράφονται ποτέ από τη μνήμη. Νίκη με 3-1 επί των «μπλε» και επική ανάρτηση εν συνεχεία στο Twitter, που τρεις ημέρες μετά, προβάλλεται δίχως σταματημό!