Μανεϊ... τέλος από Κέμπριτζ

Στην αναζήτηση προπονητή βρίσκεται εδώ και λίγες ώρες η Κέμπριτζ, η οποία προέβη στην απόλυση του Ρίτσαρντ Μάνεϊ.

01.11.2015 | 18:17

Μεγάλο διπλό η Λούτον!

Σπουδαία νίκη με σκορ 2-0 στην έδρα της Ντάγκεναμ πανηγύρισε η Λούτον, εξασφαλίζοντας το πρώτο της τρίποντο μετά από τέσσερις αγωνιστικές στην Λιγκ 2.

31.10.2015 | 21:08

Απομακρύνεται η Πλίμουθ

Η Πλίμουθ «καθάρισε» εύκολα την Μόρκαμ και με το εντός έδρας 2-0 παρέμεινε σε θέση οδηγού στη League One, αυξάνοντας μάλιστα στους πέντε βαθμούς την διαφορά της από την 2η θέση, στην οποία πέρασε η εντυπωσιακή Όξφορντ.

31.10.2015 | 16:28

«Ανεβαίνει» η Κρόουλι!

Χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γουάλτον στο 86', η Κρόουλι νίκησε 1-0 την Γιορκ και πήρε νέα βαθμολογική ανάσα, ανεβαίνοντας έστω και προσωρινά στην 14η θέση της Λιγκ 2!

30.10.2015 | 23:38

Με ανατροπή η Μπρίστολ Ρόβερς

Η Μπρίστολ Ρόβερς βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά κατάφερε να αντιστρέψει την εις βάρος της κατάσταση και έφυγε με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Κέιμπριτζ (2-1).

26.10.2015 | 10:04

Τέλος από Γιορκ ο Γουίλκοξ

Παρελθόν από την τεχνική ηγεσία της Γιορκ Σίτι αποτελεί ο Ρας Γουίλκοξ, ο οποίος απομακρύνθηκε από τη διοίκηση του συλλόγου μετά την ήττα με 3-1 από τη Γουίμπλεντον το Σάββατο.

24.10.2015 | 22:57

Ξέφυγε με buzzer beater η Πλίμουθ

Με γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Πλίμουθ επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Λούτον και εκμεταλλευόμενη τις απώλειες των Πόρτσμουθ και Όξφορντ, εδραιώθηκε στην κορυφή της League Two.

20.10.2015 | 23:57

Και όμως, χάνει η Πλίμουθ

Την πρώτη της ήττα μετά από επτά αγωνιστικές γνώρισε η Πλίμουθ, λυγίζοντας στην έδρα της δυνατής Όξφορντ με σκορ 1-0!