Ειδήσεις » League Two

28.03.2016 | 20:38

Δεν χάνει η Νορθάμπτον, δεν κερδίζει η Όξφορντ

Η πρωτοπόρος της League Two, Νορθάμπτον, βρέθηκε με δύο γκολ πίσω στο σκορ στο ματς με την Μάνσφιντ, αλλά και πάλι βρήκε τον τρόπο να συνεχίσει το αήττητο σερί της με το τελικό 2-2. Νέα απώλεια βαθμών για την Όξφορντ, που βλέπει τις Πλίμουθ και ¶κρινγκτον να πλησιάζουν επικίνδυνα.

25.03.2016 | 19:39

Νίκη η Νορθάμπτον, «γκέλαρε» η Όξφορντ

Συνεχίζει χωρίς… στάση την πορεία της για την League One η Νορθάμπτον, η οποία επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Νιούπορτ και διεύρυνε στα δώδεκα παιχνίδια το αήττητο σερί της. Στραβοπάτημα για την Όξφορντ που έδωσε τη δυνατότητα στις Μπρίστολ Ρόβερς και Πλίμουθ να μειώσουν στο -4 την απόσταση από τη δεύτερη θέση.

19.03.2016 | 23:35

Διπλό με σούπερ ανατροπή η Νορθάμπτον

Η πρωτοπόρος της League Two, Νορθάμπτον, βρέθηκε με δύο γκολ πίσω στο σκορ στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Στίβενεϊτζ, όμως βρήκε τον τρόπο να φτάσει στην ανατροπή και με το γκολ του Χολμς στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων να φτάσει στο τελικό 3-2!

16.03.2016 | 00:29

Εμφατική νίκη για Όξφορντ

Η Όξφορντ πήρε εμφατική νίκη (4-0) επί της Ντάγκεναμ στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 40ης αγωνιστικής, τα υπόλοιπα ματς της οποίας θα γίνουν στις 2 Απριλίου, και πέρασε μόνη δεύτερη στην βαθμολογία της League Two.

12.03.2016 | 23:24

Έχασαν (και) την ευκαιρία τους...

Όξφορντ και Πλίμουθ είχαν την δυνατότητα να μειώσουν από την κορυφή μετά την ισοπαλία της Νορθάμπτον, αλλά ηττήθηκαν αμφότερες και έτσι η τελευταία αύξησε την διαφορά έστω και με έναν βαθμό...

08.03.2016 | 23:49

Απόδραση «πλέι-οφ» για Πόρτσμουθ

Σημαντική νίκη, με σκορ 3-1, στην προσπάθειά της να εδραιωθεί στις θέσεις των πλέι οφ της Λιγκ 2 πανηγύρισε η Πόρτσμουθ στην έδρα της ¶κρινγκτον.

05.03.2016 | 23:39

Σφύριγμα για γέλια στη League Two (video)

Λάθη από διαιτητές έχουμε δει πολλά, αλλά αυτό που έκανε ο Τρέβορ Κετλ στο Γουίμπλετον-¶κρινγκτον δεν έχει ξαναγίνει ποτέ.