Ειδήσεις » League One

29.09.2016 | 14:19

Μόουμπρεϊ... τέλος από Κόβεντρι

Παρελθόν από την τεχνική ηγεσία της Κόβεντρι αποτελεί ο Τόνι Μόουμπρεϊ, ο οποίος παραιτήθηκε μετά την κάκιστη πορεία που διένυσε με την ομάδα στα πρώτα ματς της League One.

28.09.2016 | 23:51

Τουλάχιστον δεν έχασε η Κόβεντρι

Χάρη στο τέρμα του Ράιτ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Κόβεντρι έμεινε όρθια στην έδρα, φεύγοντας με το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) από την αναμέτρηση με τη Γουίμπλεντον!

28.09.2016 | 00:02

Νίκες... μέχρι τα πλέι οφ

Μόνο η Μπόλτον δεν κατάφερε να κερδίσει στην 10η αγωνιστική της League One, που υποχώρησε από την πρώτη εξάδα για να δει όλες τις άλλες ομάδες που βρίσκονται σε αυτή (πλέον και η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ) να προσθέτουν ακόμη ένα τρίποντο στην έως τώρα συγκομιδή τους.

24.09.2016 | 22:50

Νέα «γκέλα» η Σκάνθορπ, μειώνει η Μπέρι

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για την Σκάνθορπ (2-2 με τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ), που έδωσε τη δυνατότητα στην Μπέρι- μετά τη νίκη της επί της Τσέστερφιλντ με σκορ 2-1- να μειώσει την απόσταση από την κορυφή στον ένα πόντο.

17.09.2016 | 22:16

«Προσπέρασε» τη Μπόλτον η Σκάνθορπ

Χωρίς νίκη για τέταρτο σερί ματς έμεινε η Μπόλτον, η οποία ηττήθηκε μάλιστα για πρώτη φορά στη φετινή League One από τη Γουόλσολ (1-0) και έδωσε τη δυνατότητα στην Σκάνθορπ (1-0 εκτός της Σριούσμπερι) να περάσει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα έχοντας μάλιστα και ματς λιγότερο.

14.09.2016 | 00:25

¶ξιες της… θέσης τους!

Δεν περιμέναμε και περισσότερα από ομάδες που βρίσκονται οριακά πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Μπρίστολ Ρόβερς και Γουόλσολ ήρθαν ισόπαλες 1-1 και παρέμειναν σε απόσταση αναπνοής από τις τελευταίες θέσεις.

10.09.2016 | 22:25

Νέα ισοπαλία η Μπόλτον, το ντέρμπι στην Όξφορντ

Στην τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία της στη League One υποχρεώθηκε η πρωτοπόρος Μπόλτον, η οποία έμεινε στο εντός έδρας 1-1 με την ΜΚ Ντονς. Μεγάλη νικήτρια η Όξφορντ στο ντέρμπι με την Σουίντον.

04.09.2016 | 22:52

Απόδραση στο 91Ά για Σέφιλντ Γιουνάιτεντ!

Νίκη της... τελευταίας στιγμής πανηγύρισε η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, επικρατώντας με 2-1 επί της Τζίλιγχαμ εκτός έδρας χάρη στο πέναλτι του Μπίλι Σαρπ στο 91ο λεπτό.

04.09.2016 | 17:51

Έχει... ξεχάσει την ήττα η Νορθάμπτον

Συνέχεια σε ένα εντυπωσιακό αήττητο σερί έδωσε η Νορθάμπτον, η οποία επικράτησε 3-2 της ΜΚ Ντονς στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Λιγκ 1.

03.09.2016 | 19:04

Έχασε την ευκαιρία η Μπόλτον

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για την Μπόλτον στο πρωτάθλημα της Λιγκ 1, αυτή τη φορά με σκορ 1-1 κόντρα στην Σάουθεντ, και μεγάλη χαμένη ευκαιρία να αποκτήσει ασφαλή απόσταση από τη 2η θέση.