Ειδήσεις » League One

26.03.2017 | 10:26

Δύο ντέρμπι με φόντο το Γουέμπλεϊ

Μπορεί ο αγώνας της Εθνικής τους ομάδας με τη Λιθουανία σήμερα (26/3, 19:00 ώρα Ελλάδος) να μονοπωλεί το ενδιαφέρον των Άγγλων φιλάθλων, εντούτοις, οι τρέχουσες αγωνιστικές σε Λιγκ 1 και Λιγκ 2 ολοκληρώνονται κι αυτές την Κυριακή με ένα ντέρμπι κορυφής για καθεμία από τις δύο βαθμίδες.

25.03.2017 | 23:11

Πλησιάζει την κορυφή η Μπόλτον

Πιο κοντά στην κορυφή της βαθμολογίας της Λιγκ 1 βρίσκεται πλέον η Μπόλτον, με τους «γουόντερερς» να μειώνουν τη διαφορά τους από τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στους τέσσερις βαθμούς.

25.03.2017 | 18:39

«Μπλόκο» στη Μίλγουολ

Με γκολ του Κόνορ Τόμας στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Σουίντον λύγισε τη Μίλγουολ με 1-0, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 40ής αγωνιστικής της Λιγκ 1.

23.03.2017 | 21:54

Τίμησε τον Πάλμερ η Τσάρλτον

Φόρο τιμής στον αδικοχαμένο αστυνομικό Κιθ Πάλμερ απέτεινε η Τσάρλτον, τοποθετώντας ένα κασκόλ της ομάδας στη θέση όπου κατείχε εισιτήριο διαρκείας.

21.03.2017 | 23:43

Καλπάζει η Μπόλτον!

Πιο κοντά στην άνοδο στην Τσάμπιονσιπ έρχεται η Μπόλτον, μετά τη νέα της νίκη, αυτή τη φορά στην έδρα της Όξφορντ με σκορ 4-2.

20.03.2017 | 20:45

«Αν φτάσουμε στην Πρέμιερ, 1 λίρα το εισιτήριο»!

Οι φιλοδοξίες δεν έχουν ταβάνι. Η ομάδα βρίσκεται στη ζώνη των πλέι-οφ ανόδου της Λιγκ1. Και ο συνιδιοκτήτης της Μπράντφορντ, Έντιν Ράχιτς, υποσχέθηκε στον κόσμο του συλλόγου πως αν καταφέρουν όλοι μαζί να βρεθούν τα επόμενα χρόνια στην Πρέμιερ Λιγκ, τότε τα εισιτήρια θα κοστίζουν 1 λίρα, ως επιβράβευση προς τους πιστούς οπαδούς!

18.03.2017 | 23:43

Έτοιμη για άνοδο η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ!

Με ακόμα μία νίκη συνέχισε την πορεία της προς την Τσάμπιονσιπ η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, η οποία επικράτησε με ανατροπή 2-1 της Τσάρλτον και αύξησε ακόμα περισσότερο την απόσταση από τους διώκτες της!

17.03.2017 | 23:44

Ελπίζει ακόμα η Πορτ Βέιλ

Σημαντική νίκη, στην προσπάθεια που καταβάλλει για να ξεκολλήσει από την επικίνδυνη ζώνη της Λιγκ 1 πανηγύρισε η Πορτ Βέιλ, η οποία νίκησε εντός έδρας την Σριούσμπερι με σκορ 2-1.

12.03.2017 | 10:17

Ανατροπή και χατ-τρικ από τα... 11 μέτρα στην πρώην! (vids)

Ο Τζος Ράιτ ήταν ο πρωταγωνιστής στην εντός έδρας νίκη της Τζίλιγχαμ με σκορ 3-2 απέναντι στην πρώην ομάδα του, Σκάνθορπ, σε έναν αγώνα με πολλές ιδιαιτερότητες, όχι μόνο αναφορικά με την εξέλιξη του παιχνιδιού, αλλά και με τον ίδιο τον 27χρονο αρχηγό των νικητών.