Teams » BRIGHTON

10.02.2024 | 20:06

Δείτε τον Σον στο 95’: Πώς κέρδισε η Τότεναμ την Μπράιτον, 10 δευτερόλεπτα πριν το τέλος; (vid)

Απίθανη νίκη της Τότεναμ επί της Μπράιτον, στην τελευταία – κυριολεκτικά – φάση του παιχνιδιού. Φοβερή κούρσα του Χέουνγκ Μιν Σον, ψύχραιμος ο Μπρέναν Τζόνσον και 2-1 για την ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου. Και όλα αυτά, ενώ εκκρεμούσαν 10 δευτερόλεπτα για τη λήξη της αναμέτρησης!

10.02.2024 | 19:02

Από αδυναμία σε αβαντάζ και ανατροπή στο 95' για την Τότεναμ, μεγάλα «διπλά» για Σεφ.Γιουνάιτεντ και Μπρέντφορντ!

Φέτος έχει δεχθεί 8 γκολ από το 90' και μετά! Αυτή τη φορά ήταν η σειρά της! Η Τότεναμ, μια εβδομάδα μετά το 2-2 στις καθυστερήσεις από την Έβερτον, σκόραρε στο 95', ολοκλήρωσε την ανατροπή και πήρε τη νίκη (2-1) κόντρα στην Μπράιτον! Πρώτη νίκη μετά από δυο μήνες στο πρωτάθλημα για την ουραγό Σέφιλντ Γιουνάιτεντ που επιβλήθηκε 3-1 στην έδρα της Λούτον, σπουδαία επικράτηση (2-0) για την Μπρέντφορντ απέναντι στη Γουλβς.

07.02.2024 | 21:47

Η Σαρρή το κάνει ξανά: Φοβερό γκολ με την Μπράιτον στα προημιτελικά του Λιγκ Καπ! (vid)

Σκοράρει και πάλι η Βεατρίκη Σαρρή με την φανέλα της Μπράιτον και κάνει το 1-0 απέναντι στην Άστον Βίλα. Τρίτο γκολ στο Λιγκ Καπ, στον δρόμο της πρόκρισης η γυναικεία ομάδα των «γλάρων», για τα ημιτελικά!

07.02.2024 | 19:35

Ρομπέρτο Ντε Τζέρμπι: Η Τσέλσι τον θέλει, για τη Λίβερπουλ είναι «δεύτερος», η αγορά τον βρίσκει στο «6.00 απόδοση»!

Κείμενο που μοιάζει με… γράμμα προς τον Ρομπέρτο Ντε Τζέρμπι. Μία ανάλυση δεδομένων. Όλες οι επιλογές που έχει μπροστά του. Από την πιο «ασφαλή», μέχρι αυτή που μπορεί να τον καταστήσει έναν νέο… Γκρέιαμ Πότερ. Εκτός, αν συμβιβάζεται με το ότι είναι «δεύτερος» στη λίστα της Λίβερπουλ και αποφασίσει να περιμένει!

03.02.2024 | 22:16

Η Ακτή Ελεφαντοστού και το… Μπράιτον πανηγυρίζουν μία απίθανη πρόκριση – Με «10» παίκτες για 75 λεπτά! (vids)

Με «10» παίκτες από το 43ο λεπτό. Πίσω στο σκορ στο 71’. Και όμως, η Ακτή Ελεφαντοστού βρίσκεται στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής, σε μία από τις μεγαλύτερες βραδιές της ιστορίας της. Πρωταγωνιστής ο Σιμόν Αντινγκρά της Μπράιτον, με… εννέα παίκτες τελείωσε το ματς η «οικοδέσποινα»!

03.02.2024 | 19:01

Απόλαυση η Λούτον και μαγικό ματς με οχτώ γκολ στο Νιούκαστλ, ήρωας ο Φοφανά για την Μπέρνλι!

Είναι να τη χαίρεσαι και να την σέβεσαι αυτή τη Λούτον με όσα κάνει! Οι νεοφώτιστοι προκάλεσαν τρόμο στη Νιούκαστλ, γύρισαν από το εις βάρος τους 2-1 στο υπέρ τους 4-2, αλλά το σύνολο του Χάου κατάφερε μέχρι το φινάλε να φτάσει στο 4-4 σε ένα μαγικό παιχνίδι! Με δυο γκολ στην πρώτη του εμφάνιση μπροστά στο κοινό της Μπέρνλι, ο Φοφανά έγινε ήρωας στο 2-2 που διαμορφώθηκε στο 92' κόντρα στη Φούλαμ! Ξεπέρασε την 4άρα από τη Λούτον και πήρε νίκη η Μπράιτον.

03.02.2024 | 17:48

Τους χωρίζουν… 60 χιλιόμετρα, απέχουν έτη φωτός: Η Μπράιτον «διέλυσε» την Πάλας, τρομερός Ντε Τζέρμπι! (vids)

Φοβερή εμφάνιση της Μπράιτον απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας, τρία γκολ σε μισή ώρα, δύο σε 120 δευτερόλεπτα. Ντέρμπι… δεν υφίσταται, απόλυτη κυριαρχία των «γλάρων» στο «Άμεξ»!