Αποφεύχθηκε το μεγάλο ντέρμπι στα προημιτελικά του Κυπέλλου

Οι δύο σύλλογοι του Μάντσεστερ δεν έκλεισαν ραντεβού για τα προημιτελικά του φετινού Κυπέλλου Αγγλίας... Κόντρα στη Γουλβς η Γιουνάιτεντ μετά τον θρίαμβο επί της Τσέλσι, απέναντι στη Σουόνσι η Σίτι του Πεπ Γκουαρδιόλα.

16.02.2019 | 21:35

Δεν θέλανε 0-2 και τους... κέρασε «τετράμπαλο» η Σίτι

Δεν της... άρεσε της Νιούπορτ το 0-2 της Μάντσεστερ Σίτι, προκαλώντας την πρωταθλήτρια Αγγλίας να της δείξει την δύναμή της στα τελευταία λεπτά. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-1 δύο λεπτά πριν το φινάλε, αλλά αυτό θύμωσε τους «πολίτες» οι οποίοι απάντησαν αμέσως και ανέβασαν την διαφορά στο τελικό 4-1, έτσι, για να δείξουν ποιος κάνει κουμάντο! Μέσα στην ημέρα προκρίσεις πήραν και οι Μπράιτον και Μίλγουολ.

09.02.2019 | 21:23

Βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη με τριάρα η Μπέρνλι!

Σε ανοδική τροχιά συνέχισε η Μπέρνλι που επέστρεψε στις νίκες, διατηρώντας και το θετικό σερί που «τρέχει» στα τελευταία εφτά παιχνίδια στο πρωτάθλημα! Στο Amex Stadium, η ομάδα του Σον Ντάις επιβλήθηκε 3-1 της Μπράιτον και βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη μετά και την 26η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ!

02.02.2019 | 18:58

Επέστρεψε στις νίκες με δύο γκολάρες του Ιγουαΐν η Τσέλσι, νέο πισωγύρισμα με Γουλβς η Έβερτον (Videos)

Με τον Γκονσάλο Ιγουαΐν να σκοράρει δύο πανέμορφα (ειδικά το δεύτερο) τέρματα, άλλα δύο του Εντέν Αζάρ και το... κερασάκι από τον Νταβίντ Λουίς, η Τσέλσι επέστρεψε στις νίκες στην Πρέμιερ Λιγκ μετά από δύο διαδοχικές ήττες (5-0 την Χάντερσφιλντ) την ώρα που η Έβερτον υπέστη νέο πισωγύρισμα καθώς ηττήθηκε με σκορ 3-1 εντός έδρας από την Γουλβς. Δεν άφησε την Σαουθάμπτον να φύγει με το διπλό η Μπέρνλι, που ισοφάρισε σε 1-1 με πέναλτι στις καθυστερήσεις.

02.02.2019 | 17:51

Πρέμιερ Λιγκ – 25η αγωνιστική (Ημίχρονα)

Με τον Γκονσάλο Ιγουαΐν να ανοίγει λογαριασμό στην Πρέμιερ Λιγκ ολοκληρώθηκαν τα πρώτα ημίχρονα στα απογευματινά παιχνίδια της 25ης αγωνιστικής. Χαμηλά σε σκορ -όπου υπάρχει- τα περισσότερα ματς, ήδη τρία γκολ στο Έβερτον – Γουλβς.

31.01.2019 | 20:36

Πήρε και επιθετικό η Μπράιτον!

Το μεταγραφικό… ντεμαράζ της Μπράιτον την τελευταία μέρα της μεταγραφικής περιόδου συνεχίζεται! Μετά την απόκτηση του Μπαλούτα, ο αγγλικός σύλλογος γνωστοποίησε και την αγορά του Γιαν Μλάκαρ!

31.01.2019 | 20:16

Ενίσχυση από Ρουμανία για Μπράιτον

Την απόκτηση του Τούντορ- Κρίστιαν Μπαλούτα από την Βιτουρούλ ανακοίνωσε η διοίκηση της Μπράιτον, με τον ποδοσφαιριστή να παραμείνει – αυτή τη φορά ως δανεικός- στη ρουμανική ομάδα έως το τέλος της σεζόν!

29.01.2019 | 23:56

Σοβαρό στραβοπάτημα για Σίτι, το «έσωσε» η Γιουνάιτεντ!

Το φυσούν και δεν κρυώνει στη Μάντσεστερ Σίτι. Το γκολ του Αγουέρο στα 24’’ δεν στάθηκε αρκετό, αφού η Νιούκαστλ ανέτρεψε το σκορ και πήρε μεγάλη νίκη με σκορ 2-1, φέρνοντας τους «πολίτες» αντιμέτωπους με τον κίνδυνο να μείνουν στο -7 από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ! Ζωντανή η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, πήρε το βαθμό στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Μπέρνλι (2-2) και διατήρησε το αήττητο του Σόλσκιερ για 9ο ματς σε όλες τις διοργανώσεις. Ανατροπή – έπος για Φούλαμ, 4-2 την Μπράιτον.

24.01.2019 | 20:12

Πήρε και… δάνεισε Μακ Άλιστερ η Μπράιτον

Την απόκτηση του Αλέξις Μακ Άλιστερ από την Αρχεντίνος Τζούνιορς ανακοίνωσε η Μπράιτον, η οποία άφησε τον ποδοσφαιριστή δανεικό στην αργεντίνικη ομάδα έως το τέλος της σεζόν.

19.01.2019 | 18:58

Τα χρειάστηκε η Λίβερπουλ, το χαβά της η Γιουνάιτεντ...

Με σκορ 4-3 επικράτησε η Λίβερπουλ της Κρίσταλ Πάλας στο «Άνφιλντ», σε ένα ματς «ροντέο» μέχρι το τελευταίο σφύριγμα. Στο δρόμο των επιτυχιών συνέχισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, κάμπτοντας την αντίσταση της Μπράιτον στο «Ολντ Τράφορντ». Αναλυτικά τα απογευματινά (17:00) αποτελέσματα της 23η αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Πρέμιερ Λιγκ.