Αγγλία- Σκωτία 1-0 (Ημίχρονο)

Με την εξαιρετική κεφαλιά του Ντάνιελ Στάριτζ, η Αγγλία προηγείται στο ημίχρονο της Σκωτίας με σκορ 1-0.

Ανώτεροι οι Άγγλοι, είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και κατάφεραν χάρη στη συνεργασία του Γουόκερ με τον Στάριτζ και την κεφαλιά του δεύτερου στο 24' να πάρουν το προβάδισμα.

Προσπάθησαν να αντιδράσουν οι φιλοξενούμενοι, πίεσαν, είχαν μια καλή στιγμή με τον Χέινλι λίγα λεπτά αργότερα, αλλά δεν τα κατάφεραν…

Αγγλία: Χαρτ, Γουόκερ, Ρόουζ, Ντάιερ, Κέιχιλ, Στόουνς, Στέρλινγκ, Χέντερσον, Στάριτζ, Ρούνεϊ, Λαλάνα

Στον πάγκο: Χίτον, Κλάιν, Γουόλκοτ, Γιαγκέλκα, Μπερτράντ, Τάουνσεντ, Κέιν, Βάρντι, Ράσφορντ, Γουΐλσιρ, Λίνγκαρντ, Πίκφορντ

Σκωτία: Γκόρντον, Άνια, Χέινλι, Μπέρα, Γουάλας, Ντ. Φλέτσερ, Μόρισον, Μπράουν, Σνόντγκρας, Φόρεστ, Γκρίφιθς

Στον πάγκο: Μάρσαλ, Χάμιλτον, Ρ. Μάρτιν, Κίνγκσλεϊ, Πάτερσον, Μπάναν, Μπουρκ, Ρίτσι, Νέισμιθ, ΜακΆρθουρ, Κ. Μάρτιν, Στ. Φλέτσερ