Κρίμα κι άδικο για τη Σέλτικ...

Θα μπορούσε να έχει φύγει με τεράστια νίκη από τη Γερμανία η Σέλτικ, όμως έμεινε στο τελικό 1-1 με τη Μπορούσια Γκλάντμπαχ στην 4η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Μαθηματικές ελπίδες και για τους «16» της διοργάνωσης έχει η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς, που όμως, το παλεύει για την 3η θέση και το Γιουρόπα Λιγκ...

Οι «καθολικοί» είχαν ελαφριά υπεροχή στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, πλησίασαν στο γκολ στο 28ο λεπτό όταν ένα σουτ του Σινκλέρ χτύπησε στο δοκάρι της εστίας του Σόμερ, προτού ο Στιντλ στο 32' ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους έχοντας γίνει αποδέκτης της σέντρας από τον Εντέν Αζάρ.

Δοκάρι είχε και για τη Γκλάντμπαχ ο Αντρέ Χαν στο μομέντουμ που απέκτησαν οι Γερμανοί μετά το προβάδισμά τους, όμως στην επανάληψη, η Σέλτικ θα μπορούσε να έχει φτάσει μέχρι και στη νίκη.

Η ισοφάριση ήρθε στο 76' από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μούσα Ντεμπελέ, με τον Τζούλιαν Κορμπ ν' αποβάλλεται και να διαταράσσει την αριθμητική ισορροπία, δίνοντας το έναυσμα στους Σκωτσέζους για την τελική αντεπίθεση.

Οι Χέντερσον και ΜακΓκρέγκορ αστόχησαν στο 86' και το 87' στις πολύ καλές ευκαιρίες που δημιούργησαν οι «καθολικοί» για να πάρουν όλους τους βαθμούς από αυτή την αναμέτρηση, ωστόσο, το σκορ παρέμεινε στο 1-1...