Φέγενορντ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-0 (Ημίχρονο)

Μέτρια πράγματα από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο πρώτο ημίχρονο με την Φέγενορντ, η οποία έχει καλύτερο ρυθμό αλλά δεν έχει επίσης καταφέρει να απειλήσει. Χωρίς σκορ (0-0) στην Ολλανδία.

Οι δύο ομάδες αλληλοεξουδετερώθηκαν στα πρώτα 45' και στην ουσία δεν μπόρεσαν να ανησυχήσουν ιδιαιτέρως αμφότερους τους τερματοφύλακες, που όταν χρειάστηκε να επέμβουν είχαν εύκολο έργο.

Η πρώτη σχετικά καλή ευκαιρία της ομάδας του Ζοσέ Μουρίνιο ήρθε στα μισά του ημιχρόνου με τον Αντονί Μαρσιάλ να αστοχεί έπειτα από σέντρα του Ματέο Νταρμιάν, την οποία κοντρόλαρε αλλά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα εντός στόχου.

Σημαντικό ρόλο, όμως όχι καθοριστικό για την όπως προαναφέρθηκε μέτρια εικόνα της Γιουνάιτεντ, έπαιξαν και τα δυνατά μαρκαρίσματα των γηπεδούχων, που ίσως θα μπορούσαν να έχουν δημιουργήσει σοβαρό πρόβλημα στους Μάτα-Μπαϊγί.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Φέγενορντ: Τζόουνς, Κάρσντορπ, Μποντέγκιν, Ντερ Χέιντεν, Κονγκολό, Ελ Αχμάντι, Κάουτ, Βιλχένα, Μπερχάους, Τόονστρα, Γιόργκενσεν

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Νταρμιάν, Μπαϊγί, Σμόλινγκ, Ρόχο, Σνεϊντερλίν, Ερέρα, Πογκμπά, Μάτα, Μαρσιάλ, Ράσφορντ