Πέρασαν στην κορυφή τα νεαρά «λιοντάρια»!

Στην πρώτη θέση του Α’ προκριματικού γκρουπ του Euro U-21 2015 βρίσκεται από το βράδυ της Πέμπτης η εθνική ομάδα Ελπίδων της Αγγλίας, που επικράτησε πανεύκολα 3-0 της Φινλανδίας στο Μίλτον Κέινς κι έκανε ακόμα ένα βήμα για την πρόκριση στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Το σκορ για την ομάδα του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ άνοιξε στο 21ο λεπτό με κεφαλιά ο νεαρός άσος της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Μάικλ Κέιν και στη συνέχεια, όλα έγιναν πολύ πιο εύκολα.

Ο Σαΐντο Μπεραΐνο που έχει εντυπωσιάσει με τις εμφανίσεις του στο πρωτάθλημα της Πρέμιερ Λιγκ με τη φανέλα της Γουέστ Μπρομ, πέτυχε δύο γκολ στο 37ο και το 91ο λεπτό της αναμέτρησης, για να διαμορφώσει το τελικό 3-0 για την Αγγλία.

Οι Φινλανδοί, ολοκλήρωσαν το ματς με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Σόνιεσι, είκοσι λεπτά πριν το σφύριγμα της λήξης.