Δικαιολογημένα «φωνάζει» η Λίβερπουλ!

Την αφορμή για τα έντονα και-όπως επιβεβαιώνει το ριπλέι-δικαιολογημένα παράπονα έδωσε η απόφαση του βοηθού διαιτητή στο ντέρμπι του «Γκούντισον Παρκ» να μην μετρήσει το γκολ που πέτυχε ο Λουίς Σουάρες στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στην τελευταία ουσιαστικά φάση της αναμέτρησης, ο Αντρέ Μάρινερ, συμβουλευόμενος τον επόπτη που σήκωσε το σημαιάκι, δεν έδειξε σέντρα, με το 2-2 να είναι τελικά αυτό που «σφράγισε» τις προσπάθειες για Έβερτον και Λίβερπουλ στον αγωνιστικό χώρο.

Όπως φαίνεται και από το ριπλέι, ο Ουρουγουανός επιθετικός καλύπτεται από την άμυνα των γηπεδούχων προτού νικήσει τον Χάουαρντ, ωστόσο το γκολ δεν μέτρησε ποτέ και η ισοπαλία πέρασε στην ιστορία των ντέρμπι του Μέρσεϊσαϊντ.