Βρήκε δίχτυα μετά από 2.150 μέρες ο Τζόουνς

Ο Φιλ Τζόουνς πέτυχε το τέταρτο τέρμα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απέναντι στην Τρανμίρ και πανηγύρισε γκολ για πρώτη φορά μετά από τις 8 Μαρτίου του 2014!

Οι παίκτες του Σόλσκιερ κάνουν περίπατο στην έδρα της Τρανμίρ για τον 4ο γύρο του FA Cup (σ.σ. 5-0 ημίχρονο) και το ματς προσφέρεται για επιθετικό «ξεμπούκωμα»…

Μετά τον Τζέσι Λίνγκαρντ, ο οποίος σκόραρε σε εγχώρια διοργάνωση μετά από 366 μέρες, ήρθε και ο Τζόουνς στο 41ο λεπτό να «πανηγυρίσει» μετά από σχεδόν έξι χρόνια..

Το τελευταίο γκολ του 27χρονου αμυντικού είχε σημειωθεί σε εκτός έδρας ματς με τη Γουέστ Μπρομ για την 29η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ τη σεζόν 2013-14, όπου είχε ανοίξει το σκορ στη νίκη των «κόκκινων διαβόλων» με σκορ 3-0…

Σημειώνεται πως το σκορ άνοιξε ο Χάρι Μαγκουάιρ, ο οποίος πέτυχε το παρθενικό του γκολ με τη φανέλα της Γιουνάιτεντ!