Προβάδισμα τριών τερμάτων για Γουέστ Χαμ, δεν βρίσκει το δρόμο η Σίτι (Ημίχρονα)

Με σκορ 3-0 προηγείται η Γουέστ Χαμ της Μπόρνμουθ στο ντεμπούτο του Ντέιβιντ Μόγιες μετά από 45 λεπτά παιχνιδιού για την 21η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Τα «σφυριά» άνοιξαν το σκορ με τον Νομπλ στο 17ο λεπτό, διεύρυναν το προβάδισμά τους γκολάρα του Αλέρ (σ.σ. γυριστό σουτ ύστερα από σέντρα του Φρέντερικς στο 25’) και έφτασαν στο 3-0 και πάλι με τον Νομπλ, ο οποίος ευστόχησε αυτή τη φορά από το σημείο του πέναλτι στο 35ο λεπτό.

Στο «Έτιχαντ» η Σίτι έχει κλείσει την Έβερτον στο μισό γήπεδο αλλά αδυνατεί να βρει το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα ενώ το γκολ που σημείωσε ο Φόντεν στο 14ο λεπτό ακυρώθηκε ορθά με τη βοήθεια του VAR για οφσάιντ του Μαχρέζ.

Με τέρμα του Κάντγουελ στο 4ο λεπτό προηγείται η Νόριτς της Κρίσταλ Πάλας στο «Κάροου Ρόουντ» με σκορ 1-0.